Dalīts prieks ir dubults prieks un arī mēs, Ozons, esam laimīgi, ka beidzot varam dalīties orientēšanās priekā ar Latvijas orientēšanās saimi, piedāvājot piedalīties mūsu rīkotajā Latvijas stafešu kausa otrajā posmā – Ozona čempionātā, kas 8.augustā notiks pie “Zaļkalnu” mājām Vangažu mežā.

Par Ozona čempionāta stafešu izcīņas apvidu esam izvēlējušies pagājušā gada individuālo sacensību norises vietu – mežu netālu no Vangažiem pie ciemata ar poētisko nosaukumu Meža miers. Tiem, kas pērn pavasarīgajā karstumā cīnījas par Rīgas čempionāta medaļām, apvidus būs labi pazīstams.

Tiem, kas šajā mežā nonāks pirmo reizi, varam pasacīt, ka tas ir ātrs, taču nebūt ne tik vienkāršs, kā pirmajā acu uzmetienā šķiet – skrajus un paugurainus priežu silus ik pa brīdim nomaina grūti caurredzamas jaunaudzes un neizteikti purviņi. Prasmīgs distanču plānotājs spēs savērpt tādas stafešu cilpas, kuru atpiņķerēšana sagādās prieku arī pieredzējušiem kontrolpunktu meklētājiem.
Distanču plānošanās ziņā mums ir paveicies – pagājušajā sezonā iemēģinājis roku individuālo distanču plānojumā, šogad pie stafetes ķēries elites orientierists Dāvis Dišlers. Gadiem ilgi risinājis citu sniegtos uzdevumus Latvijā, Zviedrijā un citur pasaulē, Dāvis ir uzkrājis pieredzi, lai ar savu plānojumu izaicinātu Ozona čempionāta dalībniekus parādīt savas labākās orientēšanās prasmes.
Karti 2019.gadā ir zīmējis Leonīds Malankovs, taču, tā kā to teju uz pusēm pāršķēla Rail Baltica stiga, kartei bija nepieciešams papildinājums rietumu virzienā. Par to parūpējies Andris Strazdiņš. Vērts ņemt vērā pierīgas mežiem neparasto ģeneralizācijas pakāpi un augstumlīkņu šķēlumu ik pēc 5m.


Šo sezonu satricinājušās pandēmijas dēļ diemžēl bijām spiesti atteikties gan no oriģināli iecerētajiem sacensību datumiem maijā, gan arī no individuālajām sacensībām. Taču stafetēm tas nāks tikai par labu – visa organizatoru enerģija un izdoma tiek veltīta tam, lai nodrošinātu kvalitatīvas un patīkamas vienas dienas sacensības. Īpaši tiek piedomāts pie sacensību centra iekārtojuma, kurā ne tikai ērti sagaidīt svu startu, bet arī sekot un pārdzīvot līdzi komandas biedru gaitām. Sacensību norisei un pārdzīvojumiem izsekot palīdzēs no skaļruņiem plūstošā skanīgā Andra Rupā balss.

Sekmīgi veikta distance ir svarīgākais apbalvojums katram sacensību dalībniekam, bet to akcentēsim ar mūsu sponsora velti – Green cola dzēriena bundžiņa pienāksies katram finišētājam.

Šogad par Ozona čempionāta simbolu esam izvēlējušies Latvijā bieži sastopamu putnu – dižraibo dzeni, kas iepaticies, jo gluži tāpat kā mēs, iestājas pret mežu sabojāšanu – dižraibie dzeņi ir vieni no aktīvākajiem meža kaitēkļu iznīcinātājiem.

Melnā stārķa statuju saņems OK Alnis

Kopš 2017.gada Ozona čempionātā tiek pasniegta īpaša balva – Melnā stārķa statuete kādam no orientēšanās kubiem, kas mūsu vērtējumā ir izcēlies ar ko īpašu. Ozonā valda pārliecība, ka orientēšanās sporta spēka pamats ir spēcīgi klubi, tādēļ novērtējam tos, kas aug un attīstas, parāda spēku. Pēc mūsu domām šogad atzinību izpelnījies Jelgavas “Alnis”, kas Ingunas Čākures vadībā izvērties par jauniešu un junioru jaudas centru, kas nenovēršami pārvēršas rezultātos arī elites grupā un Latvijas izlasē – pagājušajā gadā uzvara LČ jauktajā sprinta stafetē un Signes Sirmās debija PČ nav nejaušība.

 

Pieteikšanās Ozona čempionāta stafetēm būs atvērta līdz 3.augusta pusnaktij: https://lof.lv/pieteikumi/?act=mans&id=2020051700
Plašāka informācija atrodama mūsu mājaslapā: http://www.ozonsok.lv/sacensibas/ozona-cempionats-2020/

Treniņš