Aizvadītajā nedēļas nogalē (1. un 2.augustā) Ogrē notikušajā Latvijas čempionātā vieglatlētikā 3000 m skrējienā ar kavēkļiem uzvaru guva ozonietis Valters Āboliņš. Apsveicam Valteru ar lielisko sasniegumu un šeit neliels komentārs par sacensībām no paša sportista.

1Vieglatlētiku sāku skriet pagājušogad, kad nolēmu izmēģināt spēkus Latvijas Universiādē 5000m un 3000m ar kavēkļiem skrējienos. Pēc tam intereses pēc pamēģināju arī Latvijas Čempionātu.
Šogad nolēmu skriet visur, kur varu piedalīties. Šajā sezonā manā kontā jau ir 8 vieglatlētikas sacensības – 3 reizes 3000m ar kavēkļiem, 2 reizes 3000m, 2 reizes 5000m un 1 reizi 1000m. Labprāt šogad uzskrietu vēl kādās sacensībās, bet Latvijā sezona ir jau beigusies. Nākamgad noteikti turpināšu skriet stadionā.

Šīs sacensības biju kalendārā ierakstījis jau ziemā, un tā kā nevienas citas lielas sacensības tuvumā nav, tad bija skaidrs, ka uz šīm būs liela gatavošanās.
Sāku gatavoties tad, kad sākās sagatavošanās cikls šai sezonai – novembrī 🙂 Bet tā pastiprināti tieši šīm sacensībām sāku gatavoties kādas 3 nedēļas pirms čempionāta. Jāsaka godīgi, ka došanās uz JWOC (Junioru pasaules čempionātā Valters pildīja komandas pārstāvja funkcijas) man nedaudz patraucēja, jo nesanāca uztaisīt nevienu treniņu ar barjerām, kas arī bija ļoti jūtams, skrienot sacensībās. Tā ka sanāk, ka nekāda īpaša gatavošanās man nebija. Šogad esmu sācis pievērst uzmanību uzturam un svaram, jo garo distanču skriešanā, tas spēlē lielu lomu. Tad arī tajās pēdējās 3 nedēļās centos ēst daudz pārdomātāk.

3

Ko man dod orientēšanās pieredze? Tas, ka šie sporta veidi ir izturības sporta veidi, un fiziskās īpašības, kas vajadzīgas abos sporta veidos ir ļoti līdzīgas. Un varu nešaubīgi apgalvot, ja es skriešu vienā sporta veidā ātrāk, tad es skriešu ātrāk arī otrā!

Visus savus nākotnes plānus atklāt nevar 🙂 Bet mērķi man vienmēr ir ļoti lieli un šķietami nesasniedzami gan orientēšanās sportā, gan vieglatlētikā. Tā kā turpināšu trenēties un tad jau redzēs, kas no tā visa man sanāks. Katrā ziņā apstāties attīstībā neplānoju.
Šosezon vēl jānoskrien pāris orientēšanās sacensības un “Skrien Latvija” posmi, un tad jau jāsāk gatavoties 2015.gada sezonai, jo domās jau esmu nākamajā gadā.

Vairāk par Latvijas čempionātu lasiet Valtera mājaslapā!

Treniņš