Sveiks, ozonieti!
Vai Tu zini, ka mūsu klubā skrien vairāk kā 100 orientieristu? Jā?
Bet vai tu viņus pazīsti? Vai zini, kā visus sauc, ko viņi dara, ar ko aizraujas un kāpēc orientējas?
Rakstu sērija „Tavs lieliskais kluba biedrs” ļaus Tev iepazīt tos, no kā mēs sastāvam.
Šodien jūsu uzmanībai tiek piedāvāts: 

Tavs lieliskais kluba biedrs: Kristaps Grinbergs

Dzīves vieta: Rīga
Darba vieta: Tieto Latvia un Qminder LLC
Mācību vieta: Latvijas Universitāte
Pāris vārdi, kas tevi vislabāk raksturo: vienmēr vēlos izmēģināt ko jaunu un patīk tas, kas citiem bieži vien nepatīk

Kā Tu nokļuvi o-pasaulē un o-klubā Ozons?

Sen senkos laikos orientēties sāku Valmierā Ziemeļvidzemes Orientēšanās centrā. Sākot studēt Rīgā, saites ar Valmieras klubu attāluma dēļ izira, bet kursā mācījās daudzi jau pazīstami orientieristi no RSP, tad arī ar laiku tur iestājos, lai varētu pilnvērtīgi trenēties kopā un piedalīties kopīgajos pasākumos. Pēc apvienošanās ar VIGU tagad esmu Ozonā.

Cik gadus Tu jau orientējies un kāpēc?

Orientējos jau 11 gadus. Ar vairākām lielākām un mazākām pauzēm veselības iemeslu dēļ. Trenēties sen jau kā vairs netrenējos, bet orientēšanās palīdz uzturēt gan fizisko pusi, gan arī prātu formā, jo tā nav tikai “plika” skriešana. Kaut arī ir diezgan liela pieredze, tomēr nekad neizdodas tāds skrējiens, ka nekur kaut mazliet nekļūdītos, tāpēc vienmēr ir interesanti. Pēdējā laikā gan kartes palikušas ļoti precīzas un viss izšķiras fiziskajā sagatavotībā, tādēļ patīk tieši nakts orientēšanās, kur ir lielāks azarts un vajadzīga pieredze.

Tava mīļākā brīvā laika nodarbošanās? Kāpēc tāda?

Bez orientēšanās ņemos ar mobilo tālruņu lietotņu izstrādi, it īpaši ar Apple produktiem. Otra sirdslieta ir riteņbraukšana, manā īpašumā ir 6 velosipēdi dažādiem segumiem un laika apstākļiem. Braucu visu cauru gadu jau 3 gadus un tieši tādēļ praktiski neslimoju.

Papildus aizraušanās? Kāpēc tāda?

Riteņu ķīlēšana, cenšos pēc iespējas mazāk uzticēt kādu darbu meistaram. Vienīgie darbi, ko pats vēl nedaru ir ratu spieķošana, pārējo daru pats un, ja kaut kas nestrādā, tad varu lamāt tikai un vienīgi sevi. Patīk vecas jeb vingate lietas, tādēļ cenšos vienu velosipēdu no tādām sakomplektēt.

Vēl aizraujos ar dīvānu sērfošanu jeb couchsurfing, kur internetā var sarunāt naktsmājas un kādu izguldīt. (www.couchsurfing.com), un lēto avioreisu izmantošanu. Lētās avio biļetes, stopēšana un dīvānu sērfošana ir ideāls atvaļinājums par zemām izmaksām.

Pēdējie o-mači, kuros Tu piedalījies?

Rīgas čempionāts, kur gan noguruma dēļ pārķēru etapu, taču prieks bija piedalīties organizēšanā.

Nākošie plānotie mači, kuros Tu piedalīsies?

Valmieras čempionāts, jo tā ir dzimtā puse. Kā arī gribu aizbraukt uz Latvijas čempionātu Daugavpilī, jo tur sen nav būts. Magnētus neskaitu kā o-mačus.

Labākie o-mači, kuros Tu esi piedalījies?

Atmiņā ir iespiedies izlases mačs Igaunijā, toreiz katru rudeni bija Est-Lat sacensības. Ieguvu 5. vietu un šķita, ka nostartēju līmenī, kaut gan varēju arī tikt trijniekā. Tad vēl trenējos un varēju “lidot” pa mežu nevis vienkārši pārvietoties, kā tas ir tagad.

Cik bieži un kā Tu kusties?

Ar velosipēdu braucu praktiski katru dienu uz darbu. Ziemā ķeru sniegu un slēpoju. Vasarā braucu ar velosipēdu SEB kalnu maratonus, šosejas maratonus. Mēģinu skriet pusmaratonu un iespēju robežās apmeklēju orientēšanās sacensībās interesantākajās vietās. Piedevām vēl skrituļoju un jau 3. gadu piedalīšos Tartu skrituļslidošanas maratonā. Cenšos darīt pa druskai no visa, lai neapnīk.

Nosauc savu mīļāko skolas mācību priekšmetu.

Matemātika, latviešu valoda un sports. Latviešu valodas gramatiku vienmēr esmu pielīdzinājis matemātikai, tāpēc arī laikam visos diktātos un tādos rakstu darbos bija maksimālās atzīmes. Sports jau pašsaprotami, lai gan vidusskolā man bija atbrīvojums, bet pēc pāris nedēļu sēdēšanas malā apnika un par spīti ārsta teiktajam sportoju.

Nosauc vismaz vienu lietu/jomu, kur Tu sevi uzskati par vislabāko.

Ja tāda ir, tad sen jau būtu villa Beverly Hills pakalnos un draugi brauktu ciemos, bet nekas, vēl ir laiks arī tam. 😉

Nosauc trīs lietas bez kurām Tu nevarētu iedomāties savu dzīvi.

Dators, velosipēds un cilvēki apkārt.

Ko Tu darītu, ja pēkšņi kļūtu miljonārs/e?

Daļu ieguldītu naudu savā uzņēmumā un censtos mainīt pasauli. Vēlētos arī ceļot un aplūkot planētu zemi no kosmosa. Protams, neaizmirstu par ģimeni un draugiem.

Ja Tu uz vienu dienu varētu apmainīties vietām ar kādu citu cilvēku, kurš tas būtu? Kāpēc tieši viņš/viņa?

Gribētu apmainīties ar tā sauktajiem pagriezienu punktu veicējiem. Tie ir kādu no faraoniem, Jēzus Kristus, Jūlijs Cēzars un līdz pat Staļinu, Ļeņinu, Kārli Ulmani, Stīvu Džobsu u.c. Gribu zināt, kas bija viņu prātos, jo šie cilvēki izmainīja pasauli un mūsu uztveri.

Treniņš