Sveiks, ozonieti!

Vai Tu zini, ka mūsu klubā skrien vairāk kā 100 orientieristu? Jā? Bet vai tu viņus pazīsti? Vai zini, kā visus sauc, ko viņi dara, ar ko aizraujas un kāpēc orientējas? Rakstu sērija „Tavs lieliskais kluba biedrs” ļaus Tev iepazīt tos, no kā mēs sastāvam.

Šodien jūsu uzmanībai tiek piedāvāts: 

Tavs lieliskais kluba biedrs: Anita Kasakovska

anita_kasakovska

Dzīves vieta: Rīga
Darba vieta: Pagaidām bez darba, bet ar maiju būšu OS trenere Ķekavas novada sporta skolā. Strādāšu ar 7-15 gadiem jauniem audzēkņiem ;-))
 Pāris vārdi, kas tevi vislabāk raksturo: Atsaucīga, foršām idejām un pasākumiem, tad kad „ ragi nav dūņās”, kā tas bija pēdējos 7 mēnešus. Tagad atkal esmu „pacēlusies spārnos”;-))

Kā Tu nokļuvi o-pasaulē un o-klubā Ozons?

O-pasaulē esmu kopš 1968. gada, tad man bija 8 gadiņi. Ta kā dažiem kluba biedriem varbūt esmu Os „dinozaurs”;-)) Man vienkārši patika zīmēt un mācīties topogrāfiskās zīmes un man ļoti garšoja un garšo joprojām šokolāde, kuru tajā laikā treniņnometnēs varēja dabūt ik vakaru .

Cik gadus Tu jau orientējies un kāpēc?

Os esmu jau 45 gadus (Re, kāds smuks cipars! Uzrakstīju un pati neticu savām cīm, ka tik ilgi).

Tava mīļākā brīvā laika nodarbošanās? Kāpēc tāda?

Man bez Os ir vēl hobiji – ziemā kalnu slēpošana un vasarā gaisa balonu sacensības. Patīk izjust to, ka es varu eleganti nobraukt no kalna. Mans instruktors, starp citu, ir mūsu kluba biedrs Juris Jaunzemis, un arī Ingura Doble ir savu roku pielikusi, lai saindētu mani ar kalnu slēpošanu;-))

Patīk kā putnam lidot debesīs, un tādu iespēju dod gaisa balonu sacensības, jo tajās ir liela iespēja arī palidot. Esmu observere (gaisa balonu tiesnese) kopš 1996.gada. Pa šo laiku esmu lidojusi 31 reizi, arī tālajā Japānā. Vispār balonisti savā ziņā ir līdzīgi orientieristiem, tikai kartei cits mērogs (1:50 000) un mazliet citādāki uzdevumi.

Kopš 2010. gada esmu Elier International kluba biedre biznesa partnera statusā. Mūsu kompānijas mājas lapa www.elierworld,com . Iesaku ielūkoties, jo mums ir lieliski produkti no Latvijas melnā zelta – augsti organiskām dūņām.

Pēdējie o-mači, kuros Tu piedalījies?

25-Manna 2011. gadā.

Nākošie plānotie mači, kuros Tu piedalīsies?

Klubu stafetes, jo man vispār patīk stafetes;-))

Labākie o-mači, kuros Tu esi piedalījies?

Starptautiskās sacensības „Draudzības kauss”. 1974. gads Erfurte (VDR). 2 dienu summā novinnēju, un tas bija mans pirmais ārzemju ceļojums. Pirmais O-Ringen 1990. gadā – pirmo reizi skrēju Skandināvijā. Veterānu čempionāts Norvēģijā – kopvērtējumā biju labākā no latvietēm savā vecuma grupā (17. vieta) A finālā.

Cik bieži un kā Tu kusties?

No rītiem vingroju. Ja sanāk panūjoju. Braucu ar riteni. Lai varētu atsākt skriet, ir jānomet kādi 8kg. Ir apņemšanā maijā 1x nedēļā uzskriet Baložu „Bizonī” katru pirmdienas vakaru.

Nosauc savu mīļāko skolas mācību priekšmetu.

Man ļoti patika vēsture, īpaši seno un viduslaiku vēsture.

Nosauc vismaz vienu lietu/jomu, kur Tu sevi uzskati par vislabāko.

Man patīk palīdzēt cilvēkiem, laikam no manis sanāktu labs sociālais darbinieks vai medmāsa;-))

Nosauc trīs lietas bez kurām Tu nevarētu iedomāties savu dzīvi.

Elier produkti, gaisa baloni un orietēšanās.

Ko Tu darītu, ja pēkšņi kļūtu miljonārs/e?

Turpinātu nodarboties ar labdarību bērniem ar īpašām vajadzībām, ko daru jau tagad Elier Charity, un apceļotu pasauli.

Ja Tu uz vienu dienu varētu apmainīties vietām ar kādu citu cilvēku, kurš tas būtu? Kāpēc tieši viņš/viņa?

Ar Elier International kompānijas prezidentu Valentīnu, jo mani aizrauj viņa harizma.

Treniņš