Nelieliem, maziem os mačiņiem ir savs šarms. Pasākums ir noteikti intīmāks un personiskāks. Tās īpašības pazūd lielajās sacensībās. Katram savs. Ozons māk gan tā un sanāk arī šitā.

Rudens lietus sagaidīja gan organizatorus, gan dalībniekus Melturu apkārtnē. Sēnes gan bija jau aplasītas. Saulīte uz brīdi aplaimoja, kad dalībnieki riņķoja caur sacensību centru. Tad atkal lietus lāses.

Eksperimenta kārtā organizējām individuālās sacensības ar kopējo startu. Šāds formāts kļuva pasaulē populārs mēģinot os pasākumus padarīt skatāmākus un dinamiskākus. Parasti distances tiek veidotas vairākos apļos ar vairākkārtēju dalībnieka atgriešanos sacensību centrā, karšu maiņām.

Tādā veidā distances bija veidotas arī Melturos. Pirmie divi apļi pa vienu apvidu un trešais citā virzienā no sacensību centra pirms finiša bez farsta punktiem. Viena karšu maiņa. Tā kā šāda sacensību formāta viens no mērķiem ir panākt, lai sacensību dalībnieki distances laikā izjustu savstarpēju cīņu, nav nepieciešams katrai grupai veidot savu distanci. Vēl jo vairāk šis princips ir pielietojams, ja dalībnieku skaits ir neliels. Tā bija interesanti vērot kā visos apļos mačojās Alīda un Ivars Blanks, kas būtu neiespējami pie dažādām distancēm.

Latvijas apstākļos mērķtiecīgi ir sadalīt grupas dalībniekus pa farstiem manuāli. Proti, lai spēcīgākajiem sportistiem neiekristu viens farsts. Tas netika šoreiz izdarīts un visiem četriem V21 grupas līderiem rezultātā bija viena distance. Tomēr neskatoties uz to cīņa šeit izvērtās ne pa jokam. Pēc pirmā apļa uz karšu maiņu līderos bija Ivars Žagars un Valters Āboliņš. Ar nelielu atstarpi sekoja Pauls Platais un Marģeris Kietis. Otrais aplis ieviesa korekcijas un ar atrāvienu līderis jau bija Ivars, tad sekoja Pauls, Valters un Marģeris. Pēdējais aplis, kurš bija orientēšanās ziņā vieglāks, korekcijas neieviesa, kaut arī Valters centās.

Pēc mača izvērsās diskusija par to, ka varētu Rīgas Čempionātu veidot šādā formātā. Pie pamatīgākas sacensību centra un dalībnieku kustības plānošanas pasākums noteikti būtu ļoti skatāms un baudāms arī dalībniekiem.

Paldies ozonistiem, kas piedalījās pasākuma organizēšanā, kā arī tiem, kas skrēja kā Ozona kausa dalībnieki.

Rezultāti

Treniņš