Pagājušajā nedēļas nogalē Vecāķos atrast vietu, kur novietot automašīnu, bija gandrīz vai tikpat sarežģīti kā mēreni siltā vasaras dienā. Starpība bija tikai tajā ziņā, ka lielākā atbraucēju straume plūda virzienā prom no jūras. Jo – sestdien un svētdien Vecāķos pulcējās orientieristi, lai startētu “Rīgas kausos”.

Šajos Latvijas kausa mačos Ozons bija plaši pārstāvēts. Sveicam Dāvi Dišleru ar spēcīgā vīru elites konkurencē izcīnīto 5.vietu un citu grupu līderus Ati Krūmiņu, Baibu Zariņu, Ivaru Žagaru, Ivetu Brūveri, Kristīni Veitu, Mārtiņu Lindi un Rodrigo Slaviņu! Pēc Ivara iespaidiem par sacensībām un Ingas Grendes svētdien uzņemtajām fotogrāfijām ievietotas apbalvošanas ceremonijas bildes no Ojāra Millera un Vijas Šilteres arhīva – tur redzēsiet, uz kura goda pjedestāla pakāpiena katrs pakāpies!

 

Ivara stāstītais par  šī gada “Rīgas kausiem”:

” “Rīgas kaus'” ir sacensības, kuras nu jau pirms četriem un vairāk gadiem  pacēla sacensību publicitātes, skatāmības un atraktivitātes latiņu Latvijai nebijušā līmenī, ieviešot lielo ekrānu sacensību centrā, sacensību atraktīvu komentēšanu, GPS sekošanu elites grupām, kā arī naudas balvas elites grupām. Pirms diviem gadiem elites grupu cīņas otrajā dienā tika padarītas vēl aizraujošākas, ieviešot iedzīšanas formātu pēc pirmās dienas rezultātiem.

Mani kā kādreizēju elites orientieristu šis formāts piesaista, var dzīvajā paskatīties, kā tie šodienas “elitnieki” skrien, un padomāt, ka kādreiz tik ātri bijām arī mēs. Tāpēc katru gadu mēģinu piedalīties.

Pēc pagājušā gada nopietnajām cīņām Baldones  ne tik pārskatāmajos un ātrajos mežos, šogad bija skaidrs, ka būs ļoti lieli ātrumi labi pārredzamā, bet detalizētā kāpu reljefā.

Elites grupu sacensības nelika vilties, bija ko redzēt!  Gan sievietes, gan vīri lielajā ātrumā pieļāva kļūdas, un uzvarētāji tika noskaidroti tikai sacensību pašās beigās. No mūsu kluba pārstāvjiem labākie rezultāti un ļoooti ātrs skrējiens Dāvim, bet diemžēl, cik redzēju, ar kļūdām. Rezultātā 5.vieta, kas šajā konkurencē nu nemaz nav slikti. Man gan ir aizdomas, ka pats Dāvis diez vai ir apmierināts, jo ātrums izskatījās tiešām iespaidīgs.

Par manis paša startu. Tā kā cipari pasē ļauj izvēlēties vismaz kādas piecas grupas, kurās varētu startēt, tad kādu brīdi nācās padomāt, kuru izvēlēties…  Faktiski svaru kausus M40 grupas virzienā noteica kartes mērogs 1:7500 (kartes sīkumu lasīšanas spēju tomēr tie cipari pasē ietekmē), kā arī iepriekšējo divu gadu sīvo cīņu pieredze ar šīs grupas līderi Uldi Bruci, kas arī uzliek savus pienākumus aizstāvēt titulus. Pirmajā dienā galīgi nejutos tā, ka varētu atkārtot iepriekšējo divu gadu uzvaras, bet kaut kā tā tomēr sanāca (dīvaini, un tas pat neskatoties uz dažas labas mūsu kluba biedrenes komentāru, ka es pirmajā dienā esot izskatījies pēc kādas visiem zināmas seniores no grupas ar vēl +20 un vairāk). Ņēmu kritiku vērā, otrajā dienā uzvilku ātrās šortu bikses, un mēģināju vismaz TV kameru redzamības zonā pastiept to soli garāku. Ceru, ka kaut drusku izdevās. Otrās dienas rezultāts zem 5 min/km, ja tam var ticēt, pēc pirmās dienas ne pārāk labās sajūtas iepriecina, un nu jau var sākt atkal domāt par grupas izvēli nākošajās sacensībās.

Prieks bija redzēt mūsu kluba diezgan kuplo pārstāvniecību, un ari visus pietiekami daudzos tos, kam izdevās sacensību apbalvošanā pakāpties uz kāda goda pjedestāla pakāpiena.

Jauki, ka pirmdienas rītā par šo brīvdienu pieveiktajām distancēm atgādina kafija no jaunās apbalvošanā saņemtās atbilstoša izmēra un pietiekoši gaumīgās krūzītes. Priekā, un gatavojamies nākamajiem startiem!”

Ingas fotogrāfijas:

 

 

Apbalvošanas ceremonija fotogrāfijās (Ojāra Millera un Vijas Šilteres foto)

Treniņš