Pēc viena mēneša — 18. un 19.maijā — Vangažos un Egļupē notiks kārtējās mūsu kluba rīkotās Latvijas kausa sacensības — Rīgas čempionāts individuālajās distancēs un Ozona čempionāts stafetēs. Gatavošanās rit pilnā sparā, kartes ir tuvu gatavībai, distanču virzieni top skaidri un arī visi pārējie ne mazāk atbildīgie darbi tiek deleģēti sacensību diriģentes Aivas Jakovelas vadībā.

Šogad par sacensību simbolu esam izraudzījušies no Vangažu meža netālu mītošo zaļo vārnu. Šis intriģējošais putns Coracias garrulus patiesībā nav ne zaļš, ne vārna. Visā pasaulē, izņemot Latviju un Lietuvu, šo putnu atzīst par zilu esam un vairāk radniecīga tai ir ar dienvidu lidoņiem pupuķiem, zivju dzenīšiem un bišu dzeņiem, nekā ar vārnu dzimtas žagatām un kovārņiem. Interesanti, ka zaļā vārna nav daudz mainījusies kopš dinozauru laikiem.

Šogad izvēlētie apvidi arī ir vismaz tikpat unikāli kā zaļā vārna.

Individuālās sacensības notiks orientieristiem pazīstamā, bet vairākus gadus neizmantotā apvidū – Vangažos, kur dalībniekus sagaidīs skrajš un labi skrienams priežu mežs ar lielām reljefa formām, bet orientēšanos sarežģīs dažādu pakāpju skrienamības un redzamības izcirtumi.

Jau tagad balticmaps.eu kartē apvidum pāri stiepjas iecerētā Rail Baltic dzelzceļa līnija, kas tuvāko gadu laikā izmainīs šo mežu uz visiem laikiem. Karti veido, iespējams, ražīgākais Latvijas sporta kartogrāfs Leonīds Malankovs
Stafete notiks apvidū, kur vienīgie orientieristi, kas līdz šim spēruši kāju, ir kartes autors Gunārs Dukšte un distanču plānotāji.

Egļupes ciematam blakus esošais mežs ir unikāls Latvijas mērogā – bijušās šūnakmens raktuves atstājušas zaļu, ar mikropauguriem un bedrēm pārbagātu un īpatnēju orientēšanās sacensību apvidu, kas būs izaicinājums pat pieredzējušākajiem mūsu sporta veida entuziastiem.

Individuālās distances plānošanai šogad pievērsies Dāvis Dišlers – pēc vairākām sezonām ar augstākajiem sportiskajiem mērķiem prātā, šogad Dāvis atradis laiku un iespēju palīdzēt klubam un savu sacensību pieredzi transformēt distancēs, kas piedāvās svaigu skatījumu uz orientēšanos mūsu sacensību dalībniekiem. Visās grupās, izņemot elites grupu, tiek plānota garā distance, savukārt elites sportistiem, lai neizsmeltu spēkus nedēļu pirms Baltijas čempionāta, būs iespēja sacensties vidējā distancē.
Stafetē distances zīmē Pasaules čempionāta sprinta distanču autors Jānis Tamužs, kura kontā šīs būs jau otrās Ozona čempionāta stafetes plānotāja krēslā. Arī šogad stafetēs pēdējais etaps būs īsāks par abiem pirmajiem, sniedzot iespēju komandām pārdomāt savu ierasto etapu izkārtojumu.

Kā vienmēr, sacensību rīkošanā iesaistīts viss klubs un ceram, ka vilties neliks ne allaž mājīgais sacensību centrs, ne tajā pieejamais serviss (ēdināšana, kā jau ierasts, nodrošinās Odis Food), ne arī balvu klāsts. Katram finišējušajam dalībniekam tiks bundžiņa veselīgākās kolas alternatīvas Green Cola dzēriena, kas ir saldināts ar dabīgas izcelsmes saldinātāju no stēvijas auga. Uzvarētājiem balvas arī no Green Cola, kā arī MINTprint sporta aksesuāri un vēl šis tas.

Turpinot pagājušā gada tradīciju, arī šoreiz, gaidot individuālās distances apbalvošanu, tiks rīkota Meistarklase, kurā elites grupu uzvarētāji tiks aicināti izklāstīt savu domu gājienu distancē un visi pārējie — uzzināt sev ko noderīgu.

Tiekamies sacensībās!

Nolikums

Pieteikšanās  pieejama LOF tiešsaistes sistēmā:

Individuālajai distancei šeit.

Stafetei šeit.

Treniņš