Pēc veiksmīgās Ozona treniņu nedēļas nogales Odzienā, dzima ideja – gatavošanos jaunajai 2020.gada sezonai uzsākt Latvijas labākajos orientēšanās apvidos pie Ventspils. Domāts – darīts.

Nelielā nometnīte sākās ar nakts orientēšanās distanci pie Talsiem – 2018.gada LČ garās distances apvidū – Kamparkalnā. Pateicoties Ziemeļkurzeme OK atbalstam ar kartes materiālu un Andrim Mireckim ar kp izlikšanu un novākšanu, drosmīgākie no nometnes dalībniekiem varēja izbaudīt, iespējams, gada skarbāko nakts orientēšanās distanci.

2-3? 8-9?

Jau nākamajā dienā treniņi varēja sākties ar pilnu jaudu un pēc plāna. Tā vismaz mums likās. Ierodoties pirmā treniņa iecerētajā norises vietā, trenēšanās vietā sanāca vārdu apmaiņa ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, kuri paskaidroja, ka skriešanas vietā šodien te būs šaušana. Neko darīt, plānu maiņa un dodamies uz otrā treniņa startu. Arī tur mūs sagaida pārsteigums – priekšā vīri oranžās vestēs ar bisēm… Par laimi, ar medniekiem izdevās izmainīties, un treniņš varēja sākties!
Treniņš jau kļūst par Ozona nometņu klasiku – pirmā tā puse ir skrējiens virzienā, bet otrā – pēc reljefa. Sekmes treniņa dalībniekiem bija dažādas, bet orientēšanās baudījums vēsi saulainajā rītā piejūras detalizētajā apvidū – superaugsts.

Kamēr mēs skrējām vakarā paredzēto treniņu, Mārtiņa (kurš uz mežu bija devies agrāk, lai izliktu kp) automašīna bija nonākusi gūstā. To izdevās atsvabināt tikai pēc tikšanās ar militārās organizācijas vadošo personu, kuru pazīstam tikai pēc segvārda “Operatīvais”.

Pateicoties Operatīvā un Mārtiņa sadarbības spējām, nakts aizsegā varējām īstenot no rīta iecerēto treniņu, kas bija sešas distancītes, pirms katras no tām imitējot starta koridoru, tajā veicamās darbības, noskaņošanos un attieksmi, kāda nepieciešama, lai veiksmīgi uzsāktu jebkuru distanci.

Smalkā orientēšanās

Paldies KĀPA Orientēšanās klubs un Indulim Peilānam par iespēju izmantot jauno Cirpstenes karti mūsu vajadzībām!

Vakara gaitā – nedaudz atpūtas, kāršu spēļu un kādas iestigušas automašīnas atsvabināšanas no smilšu slazda.

Svētdienā pamatīga sprinta programa. Diena sākās ar individuālo sprintu Piejūras kempingā, leģendārajā EOC 2008 sprinta apvidū un Emīla Vingsteda (EOC 2008 sprinta čempions) vārdā nosauktajā kāpu apvidū.

10-11?
Straujā apvidus maiņa no parka uz kāpām sagādāja problēmas ne vienam vien sprinterim, bet ātrākie šajā distancē bija mūsu viesi no OK AlnisRihards Krumins un Signe Sirmā.
Uzreiz pēc tam – īsa distance ar kopējo startu divās grupās pa Ventas promenādi pie Ventspils pils.

Ātri un dinamiski – katrs varēja viegli salīdzināt savu skriešanas un orientēšanās ātrumu ar citiem treniņa dalībniekiem.

Pēcpusdienā pārvācāmies uz Kandavu (kur par karšu materiālu pateicība SK Kandava), kur turpinājām sprintot. Pirmo no distancītēm skrējām ar kopējo startu visi kopā, bet pēc nelielas pauzes izšķirošajā distancē devāmies apgrieztā secībā no rīta uzrādītajiem rezultātiem, ar 5 sekunžu intervāliem.

Starta un finiša arka Kandavā

Finišējot pirmie, par nometnes čempioniem kļuva Endijs Titomers un Elizabete Blumentale!

Šī treniņnometne bija atvērta arī citiem orientieristiem, neatkarīgi no ģeogrāfiskās vai klubu piederības, un viena no nometnes dalībniecēm bija WOC dalībniece Signe Sirmā, kura dalījās ar saviem iespaidiem: “Man prieks, ka arī citiem klubiem bija iespēja piedalīties Ozona rīkotajā nometnē Ventspils un Kandavas apkārtnē. Tā bija viennozīmīgi noorganizēta augstākajā līmenī , ar iespēju nostabilizēt gan virzienu, gan pievērst uzmanību pēdējam piesaistēm, gan arī izjust starta koridora kārtību. Bija ļoti piedomāts par karšu kvalitāti un treniņu saskaņošanu. Iemācījos katrā treniņā koncentrēties uz uzdoto uzdevumu un izprast tā nepieciešamību.”

Kartes, foto un video no nometnes apskatāmi ŠEIT.

Ozona sportiskā kursa nākamie pieturas punkti būs pārnedēļas nakts orientēšanās treniņi un OK Saldus rīkotā nometnīte Liepājā janvāra beigās.

Treniņš