Šo iknedēļas treniņu pirmsākumi meklējami tālajā 2008.gada septembrī, kad Mārtiņš Līsmanis pirmdienas dienā Mežaparkā uzrīkoja treniņu. Tas gan vēl nebija nakts treniņš. Par regulāru nakts treniņu rīkošanu, lai sagatavotos 10milai un Jukolai, tika izziņots 2009.gada 4.janvārī, un 12.janvārī Māris Jansons, ar kartēm rokās un nedaudz kavējošos startu, atklāja šo nu jau 7 gadus veco tradīciju. Uz pirmo treniņu bija ieradies kupls dalībnieku skaits(bildes skatīt šeit). Pirmajā gadā uz treniņiem regulāri nāca ap 10 orientēties griboši ozonieši(tolaik vēl RSPieši un Vigieši). Lai arī pirmos 2 treniņus rīkoja Māris, tika aizsākta tradīcija, kad katru treniņu rīko kāds no kluba biedriem.

Pats 1. pirmdienu nakts treniņš

Pats 1. pirmdienu nakts treniņš

Nākamos 4 gadus katrs pirmdienas nakts treniņš tika rīkos Mežaparkā, ar retiem izņēmumiem, kad tie tika uzrīkoti Biķernieku, Šmerļa vai kādā citā pieRīgas mežā. Visus šos 4 gadus gaisā virmoja doma par Rīgas nakts kausu, kurā piedalītos Rīgā dzīvojošie orientieristi un sastādītu veselīgu konkurenci un azartu nakts treniņos, kā rezultātā katrs treniņš būtu kā mazs 10milas vai Jukolas 1.etaps, bet visu laiku šī doma noplaka resursu trūkuma dēļ.

Pats 1. pirmdienu nakts treniņš

Pats 1. pirmdienu nakts treniņš

2012.gadā beidzot tika nolemts iziet ārpus Mežaparka un iknedēļas treniņus rīkot krietni vairāk. Ja pirmajā gadā tie bija tikai 7, tad 2012./2013.gada ziemas kalendārā tie jau bija ap 20! Sākot rīkot tik daudz treniņus, ātri vien tika saprasts, ka vieglāk un kvalitatīvāk varēsim to darīt, ja nedarīsim to vieni, un tapēc sākām veiksmīgo sadarbību ar IK Auseklis. Šogad šī sadarbība ir jau 3. gadu, un katru gadu treniņos tiek ieviests kaut kas jauns, lai tos padarītu interesantākus un kvalitatīvākus. Šogad tika izveidota mājaslapa, kurā var aplūkot visu informāciju par katru treniņu, kalendāru, kopvērtējumu un citu informāciju. Šogad ir arī izveidots līdera krekls, kurš pilnībā atstarojas, kā rezultātā visātrāk skrienošais vienmēr ir labi redzams.

Līdera krekls

Līdera krekls

Treniņu apjoms, dažādība un kvalitāte ar katru gadu aug, tapēc lādējam lampas un gatavojamies nākamajam treniņam!

Viena no pirmajām nakts treniņa kartēm

Viena no pirmajām nakts treniņa kartēm

2012./2013.ziemas noslēguma treniņa distance

2012./2013.ziemas noslēguma treniņa distance

 

Treniņš