Orientēšanās klubs Ozons aicina piedalīties Latvijas kausa sacensībās orientēšanās sportā 12. un 13. maijā individuālajās distancēs Skaistkalnē Vecumnieku novadā un trīs etapu stafetēs Sūnupēs Ķekavas novadā.

Sacensību simbols – mazais ērglis

Šogad par pasākuma simbolu izraudzīts mazais ērglis, kas ir neliels, bet cēls, asredzīgs un precīzs putns. Šīs īpašības ir noderīgas katram orientieristam. Mazā ērgļa miteklis atrodas netālu no Skaistkalnes kritenēm. Saprotams, ka tuvoties ligzdai neļauj dabas aizsardzības liegums, bet tāpat jutīsimies kā viesi viņa mežā.

Izteiksmīgi apvidi un izaicinošas distances

Organizatori centušies atrast īpašus orientēšanās apvidus un izveidot distances, kas pārbaudīs orientēšanās prasmju daudzveidību.

Individuālā distance notiks Skaistkalnē – apvidū, kur pagājušajā gadā notika Ozona čempionāta stafetes sacensības. Dalībnieku vēlme atgriezties šajā unikālajā karsta ieplaku mežā ir sadzirdēta. Elites grupām tiks piedāvāta vidējā distance, kurā būs jādemonstrē plašs orientēšanās iemaņu arsenāls, lai tiktu galā ar distanci bez kļūdām. Pārējām grupām sagatavotas garās distances ar plašām ceļu variantu izvēlēm un smalku orientēšanos kontrolpunktu rajonos. Sacensību centra tuvumā esošās tūrisma takas atvieglos distances veikšanu mazākajiem dalībniekiem. Ja laika apstākļi atļaus, būs iespējams pat mesties spirdzinošā peldē Latvijas un Lietuvas robežupes Mēmeles ūdeņos, jo sacensību centrs atradīsies gluži tās krastā.

Stafete, savukārt, notiks Sūnupēs – apvidū, kurš ir piedzīvojis Latvijas čempionātu nakts orientēšanās. Cerams, ka ar apdomu iekārtotais sacensību centrs un savdabīgi interesantais apvidus ļaus izbaudīt īpaši interesantas stafešu cīņas. Kā zināms, stafete ir arī taktisks pārbaudījums, tādēļ šogad esam ieviesuši jaunumu – pēdējais etaps visās grupās būs īsāks par pirmajiem diviem. Tādēļ vērts apsvērt, vai komandas spēcīgāko dalībnieku atstāt uz īsāko un izšķirošo pēdējo etapu, vai tomēr panākuma pamatus likt jau pirmajos divos etapos?

Jaunums – meistarklase

Jaunums būs arī uzvarētāju meistarklase – starp sacensību finišu un apbalvošanu būs iespēja redzēt un uzklausīt elites grupu uzvarētājus un uzzināt par viņu paveikto distancē un pieeju sportam kopumā. Meistarklasi vadīs sacensību komentētājs Andris Rupais un distanču plānotājs Jānis Tamužs. Domājams, ka tas varētu būt īpaši noderīgi jaunajiem sportistiem, bet gaidīts būs ikviens!

Pirmās palīdzības demonstrējumi

Latvijas Medicīnas studentu asociācijas projekta “Pirmā palīdzība skolēniem” ietvaros pasākuma centrā jebkurš varēs uzzināt par pirmo palīdzību. Iecerētas 3 dažādas stacijas: traumas un asiņošana, pirmā palīdzība netipiskos apstākļos un atdzīvināšanas pamati. Būs iespēja iejusties traumpunkta lomā un atbilstoši situācijai sniegt palīdzību – sekojoši topošie dakteri sniegs komentāru par paveikto, dos mājienus precīzākai izpildei. Gaidīts ikviens – liels un mazs -iegūt vērtīgas zinības, kas noderēs gan mežā, gan ikdienā!

Nolikums atrodams šeit.

Starta protokols individuālajai distancei

Starta protokols stafetei

Treniņš