INDIVIDUĀLĀ

Rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2024052524#g

Kartes: https://photos.app.goo.gl/bxAcJm6uFRopbj4Y7

Livelox: https://www.livelox.com/Events/Show/129885/Ozona-Cempionats-2024

STAFETE

Rezultāti: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2024052624#g

Kartes: https://photos.app.goo.gl/VAN1HKQajzQcsEJY9

Foto: https://photos.app.goo.gl/ErwS7QA2Eh3WAmhBA

Latvijas Kausa ātrvilciens jau ir uzņēmis pilnu ātrumu un pēdējā maija nedēļas nogalē 25.-26. maijā būs pienācis laiks izkāpt pieturā pie Vecmokām ar nosaukumu “Ozona čempionāts”. Ozons aicina turpināt sezonu ar individuālajām un trīs etapu stafešu sacensībām pavasarīgi zaļajā mežā.

APVIDUS

Sacensību apvidus daļai dalībnieku izraisīs deja vu sajūtu, jo tajā pašā mežā sacensības notika arī pagājušajā gadā. (Kartes: https://photos.app.goo.gl/WycLpr5XuEtu3D5JA) Tomēr bažām par garlaicīgu atkārtošanos nav pamata – karte paplašināta rietumu virzienā un lielai daļai individuālo un stafešu distanču tas būs pilnīgi jauns apvidus, kurā orientieristi pēdējo reizi sacentās 2000. gada Kāpas trīsdienās.

Kopumā apvidus izceļas ar dažādību, ir gan teicami skrienami priežu un lielu egļu meži, gan dažādu pakāpju jaunaudzes un izcirtumi. Ir pavisam mazas un arī vidēji lielas reljefa formas. Pozitīvi ir tas, ka samērā koptajā mežā nav daudz vietu, kur skriešanai traucē uz zemes samestie zari un nogrieztie koki – “zaļumu” nodrošina tieši cieši saaugušie koki un krūmi. Sliktāk skrienamās vietas distanču plānojumā lielākoties apietas vai vismaz piedāvāts tās apskriet, izvēloties atbilstošus ceļu variantus. Jāņem vērā, ka maija mēnesī orientēšanās piepeši kļūst sarežģītāka nupat kā izplaukušo lapu dēļ, kas ierobežo redzamību mežā.

Karti 2023. gadā zīmējis un 2024. gadā atjaunojis un paplašinājis ir Ilgvars Caune.

DISTANCES

Ozons distanču plānošanas uzdevumiem deleģējis elites sportistus – individuālo distanci plānojis Fricis Spektors, kurš to jaunā kluba rindās dara pirmo reizi, bet stafetei pēdējos gados jau ierastais distanču autors – Jānis Tamužs. Jāpiemin tas, ka stafetē lielākajai daļai grupu pēdējais etaps būs garāks par pirmajiem diviem – tas jāņem vērā, sastādot komandas!

ATBALSTĪTĀJI

Papildu Latvijas kausa atbalstītājiem, šīm sacensībām ir arī īpašie sponsori.

Saldējumi “Vēsma” iepriecinās dalībniekus pēc finiša individuālajā distancē.

Ātrākajiem dalībniekiem būs iespēja balvās tikt pie šokolādes trifelēm “Pūre”.

PUTNI

Par šī gada Ozona čempionāta simbolu izvēlēts kripša jeb krīklis. Šīs pīles apraksts ļauj vilkt paralēles ar orientieristiem kopumā un arī tieši mūsu klubu: “Krīklis ir labs lidotājs, tas spārnos paceļas klusi un lido ļoti ātri. Tas ir arī skaļš putns un daudz pēkšķina sev raksturīgā veidā. Neskatoties uz savām īsajām kājām, tas ir samērā veikls uz sauszemes salīdzinot ar citām pīlēm.”

MELNĀ STĀRĶA apbalvojumu orientēšanās klubiem šogad saņems Madonas BJSS / OK Arona par izcilības veicināšanu orientēšanās ar slēpēm – gan sagatavojot izcilus ziemas orientieristus, gan rīkojot augstākās raudzes sacensības.

Gaidīsim visus mūsu rīkotajās sacensībās!

Nolikums atrodams šeit: 3-biļetens.pdf (ozonsok.lv)

Pieteikšanās pieejama LOF tiešsaistes sistēmā līdz 20. maija pusnaktij: LOF pieteikumi

Treniņš