Gada sākums ir mirklis, kad visi vēlas kaut ko jaunu – slaidāku ķermeni, ātrākas kājas, modernāku ietērpu, plaušas bez dūmiem, smadzenes ar augstāku IQ un visu citu, kas uzlabotu pašvērtību par visiem 100. Tāpēc uz pavasari sporta zāles un ielas ir pilnas ar jauniem sportotājiem svaigos kostīmos, un visiem apņēmība kaut ko mainīt sit augstu vilni. Uz vasaru azarts noplok, un uz rudeni tas jau dodas ziemas miegā, bet tuvojoties gadu mijai, atkal viss sākas no jauna. Kāds bija Ozona 2014.gads? Šāds!

Gada nemainīgās vērtības. Acīmredzot ir lietas, kas gadiem ejot un cilvēkiem mainoties, tik un tā saglabā savu stabilo pozu un nemainīgo esamību. Tās ir lietas, kas atnāk uz palikšanu, un Ozonam, šķiet, tādas ir trīs: nakts treniņi ziemā, 18.novembra pārgājiens un Jaunā gada sagaidīšanas balle. Jau vairākus gadus, lai arī ar nelielām pārmaiņām, bet visi trīs pasākumi notiek un, lai arī apmeklētāju skaits un sejas mainās, pats process paliek un attīstās. Ir patīkami pieturēties pie kaut kā stabilāka, it sevišķi, kad laiva šūpojas.

Jaunais gads jaungads 3192390962_555df7fe0d_b

Gada neizmantotā iespēja. Rīgas čempionāts šogad izcēlās ne ar to labāko raksturu, un nevienu jau citu no malas vainot nevar, jo vecāki šim bērnam esam mēs paši. Laikam jau aizrāvāmies katrs savos darbos un aizmirsām, ka Rīgas čempionāts ir Ozona gada uzdevums un pienākums pret visu orientēšanās saimi, un palīdzēt tam tapt kvalitatīvam un aizraujošam mačam ir katra kluba biedra pienākums. Nu ko, šogad mums ir iespēja pierādīt, ka 2014.gada RČ bija neuzmanības kļūda un mēs spējam radīt patiesus orientēšanās svētkus mežā visiem skriet gribētājiem. Tāpēc apvelkam visi blociņā  23. un 24.maiju ar sarkanu un esam atsaucīgi palīdzēt šo sacensību organizēšanā.

Gada debija. Neierasti agri pavasarī Portugālē norisinājās Eiropas čempionāts, kur pieaugušo izlasē debitēja Dāvis Dišlers. Lai arī pats čempionāts portugāļiem izvērtās stipri haotisks un radīja sportistiem gan lieku stresu, gan histēriskus smieklus, gan nevajadzīgas galvassāpes, Dāvis spēja parādīt, ka arī turpmāk cīnīsies par vietu komandā un junioru izlase nav bijis viņa augstākais mērķis. Jo sevišķi veiksmīgi Dāvis sevi pierādīja stafetēs, kur skrienot pirmo etapu, līdz pat finišam turējās līdzi pasaules spēcīgākajiem orientieristiem, zaudējiet tikvien kā 26 sekundes, finišējot 10.vietā. Vēlāk jūlijā Dāvis tika pie otras iespējas sevi parādīt, startējot Pasaules čempionātā Itālijā sprinta disciplīnā. 17.vieta sprinta stafetēs un 41.vieta individuālajā distancē ir ļoti apsveicams rezultāts. Cerēsim arī 2015.gadā redzēt Dāvi sarkanbaltsarkanajā tērpā.

DSC_5642

Gada stafetes. Sprinta stafetes Ikšķilē Ozonam izrādījās gana veiksmīgas. Pirmo reizi notiekošajā Latvijas čempionātā jauktajās sprinta stafetēs, startējot ar 6 komandām, pie zelta tikām elites klasē un 130 grupā, bet pie sudraba 160 grupā. Skaisti!

LC

Gada progress. Ozona S21 komanda ar Līgu Ārnieci, Madaru Brici un Elizabeti Blūmentāli kopīgu startu sāka ar A2 stafetēm maijā. Tajā dienā komanda izcīnīja 2.vietu, no pirmās atpaliekot 13 min (!), tomēr jau nākamajās RČ stafetēs starpība starp mūsu 2.vietu un Meridiāna izcīnīto pirmo saruka līdz 6 minūtēm. Trešajās kopīgajās stafetēs, kas līdz pat finiša taisnei un pēc tam vēl drusciņ visiem klātesošajiem kutināja nervus, Ozona komanda izcīnīja zeltu, tādējādi noturot augstāko pjedestāla pakāpienu Latvijas čempionāta stafetēs S21 grupā jau otro gadu pēc kārtas. Lieki piebilst, ka prieks milzīgs jo vēl vairāk tāpēc, ka gan Madara, gan Elizabete 2014.gadā nebija pat junioru vecumā, bet gan tikai S18 grupas sportistes!

14993017350_d610df784e_k

Gada stabilitāte. Mēs neesam ne jauns, ne vecs klubs, bet kaut kas pa vidu. Tāpēc pēdējos gados savākt komandas Klubu stafetēm nav bijis viegli, jo lielākā daļa no mums var skriet vienus un tos pašus etapus. Un tomēr mēs uz starta izgājām ar piecām komandām, un arī šogad Ozona pirmā komanda ieskrēja labāko sešiniekā, izcīnot augsto 4.vietu, Ozons 2 – 18.vietā, Ozons 3 – 27.vietā, Ozons 4 – 32.vietā, bet Ozonam 5 nedaudz misējās, tāpēc rezultāts neieskaitīts. Mēs esam stabili viens no labākajiem klubiem Latvijā!

 A4--DSC02792

Gada kauss. Laikam tā vēl nav bijis nekad, ka abās elites grupās, tātad gan sieviešu, gan vīriešu, Latvijas kausā mēs gūstam absolūto uzvaru. Anatolijs Tarasovs piedalījās 10 LK sacensībās, gūstot 2 uzvaras un uzrādīja ļoti augstus rezultātus arī pārējos startos. Līga Ārniece, lai gan startēja tikai 6 LK posmos, izcīnīja 4 uzvaras un 2 ļoti augstus rezultātus un nodrošināja sev uzvaru.

kauss

Gada Ozona čempions. Gada pēdējā ceturksnī norisinājās Ozona kauss, kas šogad sastāvēja no 3 posmiem: telpu-o un divām nakts distancēm. Paldies Valteram Āboliņam, kas seko līdzi, lai Ozona kauss joprojām tiktu izcīnīts, un 2015.gadā mēs labprāt redzētu kādu jaunu entuziastu, kas būtu gatavs palīdzēt, lai Ozona kausa izcīņa notiktu arī šogad. Gluži tāpat kā pirms gada arī šoreiz pie Ozona kausa tika Marģers Kietis. Apsveicam!

margers

Treniņš