Laikā no 15.-21.aprīlim Portugālē Algarves apgabala Monte Gordo norisinājās Pasaules skolēnu orientēšanās čempionāts, kurā piedalījās 20 valstu spēcīgākie skolu jaunieši. Jaunie sportisti sacentās 2 vecuma grupās – meitenes 14-15 gadi, (W-2), zēni 14-15 gadi (M-2), meitenes 16-17 gadi (W-1), zēni 16-17 gadi (M-1). Latviju Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolas komandas sastāvā pārstāvēja Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” orientēšanās pulciņa audzēkne Madara Brice, savukārt, valstu izlases konkurencē – Skolēnu pils orientēšanās pulciņa audzēknes Diāna Marta Ruka un Elizabete Blūmentāle.

WSOC2013_6 WSOC2013_5_Madara WSOC2013_3 WSOC2013_2 WSOC2013_1_Madara

Sacensības norisinājās vidējā distancē, garajā distancē un stafetē. Tā kā šajās sacensībās piedalās skolu jaunieši no daudzām valstīm, kurās ir atšķirīgas tradīcijas, valodas, cilvēki, tad sacensību organizatori programmā iekļauj pasākumus, kas paredzēti, lai jaunieši iepazītu citu valstu vienaudžus, sadraudzētos un apmainītos ar dažādiem viedokļiem. Bija gan draudzības stafete, gan katras valsts prezentācija, gan tematiski atpūtas vakari.

Sacensību pirmajā dienā vidējās distances apvidus bija  līdzīgs mūsu piejūrai- kāpas, smiltis, krūmi, neizteikts reljefs, kā arī eksotiski elementi – pa kādam kaktusam. Sacensību finišs okeāna krastā, dienā 27 grādu kartstums. Skolu izlašu grupā W-1 vecuma meitenēm Madara Brice izcīnīja augsto 4.vietu 71 sportista vidū, piekāpjoties vien trijām Zviedrijas sportistēm, no trešās vietas Madaru šķīra vien 32 sekundes. Ļoti labu sasniegumu valstu izlašu grupā W-1 nodemonstrēja Elizabete Blūmentāle, kura uzrādīja 8.rezultātu 63 sportistu vidū. Jāatzīmē, ka Elizabetei šīs bija pirmās tik nozīmīga līmeņa sacesības. Diāna cīnījās kā „lauva”, tomēr nesenā slimība, distancē pieļautās kļūdas ierindoja viņu izlašu W-1 grupas rezultātu vidū -30.vieta.

Garās distances apvidus atšķīrās no vidējās distances, tas bija vairāk atklāts, ar kalniem un asām dzeloņainām puķēm, kuru dzeloņi bija pārbaudījums sportistu stilbiem, bija nepieciešama laba fiziskā sagatavotība, lai spētu pieveikt distanci. Arī šoreiz labs rezultāts Madarai 9.vieta, Elizabete daudz kļūdījās, lai arī atzina, ka fiziski jutusies labi – 35.vieta. Pavisam neveiksmīga diena Diānai, kura ieskrienot finišā uzrādīja ļoti labu rezultātu, tomēr, apstrādājot rezultātus, tiesneši secināja, ka sportiste nav atzīmējusies vienā kontrolpunktā, līdz ar to – diskvalifikācija.

Abu sacensību dienu rezultātus summējot patīkama ziņa – Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas komanda W-1 skolu grupā, kuras sastāvā startēja Madara Brice, izcīnījusi 3.vietu, savukārt valstu izlašu grupā, kurā skrēja abas pārējās RSP audzēknes, izcīnīja 8.vietu.

Ieva Šusta, Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” orientēšanās pulciņa trenere.

 

Treniņš