Pagājušajā nedēļā pie Stīveriem orientēšanās sezona turpinājās ar individuālajām un stafetes sacensībām Ozona čempionātā. Vidējā distancē uzvarēja uzaicinātie Latvijas izlases dalībnieki, – Mārtiņš Sirmais bija nedaudz ātrāks par Rūdolfu Zērni, un Līga Valdmane bija ātrākā sieviešu elitē.
Stafetē atkal pārliecinoši uzvarēja OK Saldus vīriešu komanda, bet sieviešu konkurencē Meridiāns-CPSS-Pārgauja komanda pārspēja trīs OK Kāpa komandas.

Par spīti bažām, ko nedēļu pirms sacensībām izraisīja meža ugunsgrēks, sacensības notika pilnvērtīgi. Individuālās sacensības notika pārsvarā ļoti labi skrienamā un pārredzamā mežā ar atsevišķiem zaļākiem un kalnainākiem posmiem distances otrajā daļā. Stafetē dalībniekus sagaidīja krietni grūtāka skrienamība, ko apgrūtināja aizaudzis mežs, jaunaudzes un reljefa formas.

Individuālā distance

Uzaicinājumu piedalīties Ozona čempionātā izmantoja vairāki Latvijas izlases Pasaules čempionātā dalībnieki, kuri arī apliecināja savu statusu un ierindojās augstākajās vietās.

Vīriešu elitē uzvara izšķīrās neklātienes trillerī starp Mārtiņu Sirmo (startē individuāli) un Rūdolfu Zērni (OK Saldus). Abi orientieristi distanci veica praktiski identiskā tempā, atšķirībai distances gaitā esot vien pāris sekundes. Tomēr pēdējās desmit minūtēs Mārtiņš Sirmais spēja pakāpeniski iegūt nelielu pārsvaru, kuru ar ļoti labu ātrumu uz pēdējo kontrolpunktu un finišā palielināja līdz 31 sekundei.

Uz trešo vietu arī pretendēja vairāki spēkos līdzīgi orientieristi, taču orientēšanās stabilitāte ļāva to izcīnīt Rūdolfa kluba biedram Kristapam Jaudzemam.

Karte:

1. Mārtiņš Sirmais Ind. 0:33:07
2. Rūdolfs Zērnis Saldus OK 0:33:38
3. Kristaps Jaudzems Saldus OK 0:37:53
4. Renārs Roze Ogre OK/SC 0:39:00
5. Nauris Neimanis Ogre OK/SC 0:40:42
6. Atis Rešķis Saldus OK 0:41:05

Sieviešu elitē par uzvarētāju kļuva Līga Valdmane (ZVOC), taču liekas, ka uzvarošais ātrums bija vairākām orientieristēm – labāko sešinieks satilpa divās ar pusi minūtēs.

Līga Valdmane: “Jāsaka paldies Ozonam par piedāvāto brīvstartu! Biju plānojusi atpūsties, bet varbūt nemaz nevajadzēja. Vairākas dāmas šajā distancē bijām līdzvērtīgos ātrumos, kas ir interesanti un tā jāturpina! Distances sākums veda pret kalnu un skrienamība bija vidēja, bet tad sākās ļoti labi skrienamā daļa, kurā nevarēju pat saprast kādā ātrumā jāskrien. Bet nebija tā, ka punkti būtu pamanāmi no liela attāluma. Pieļāvu arī pa kādai neuzmanības kļūdai, piemēram, uz 8. kontrolpunktu, kur pārskatījos nākamā kontrolpunkta numuru un vienkārši paskrēju garām īstajam.”


Aija Skrastiņa (SK Briksnis) finišēja 2.vietā un no Līgas atpalika 50 sekundes, taču tieši tik zaudēja etapā uz 6. kontrolpunktu. Magda Cigle (OK Kāpa) ar visnotaļ stabilu orientēšanās sniegumu ierindojās trešajā vietā.
Signei Sirmai (OK Alnis) noteikti bija pa spēkam ne tikai ierindoties labāko trijniekā, bet arī uzvarēt, taču labu rezultātu liedza “zaļais” distances posms no 13. līdz 16. kontrolpunktam, kur tika zaudētas divas ar pusi minūtes. Tieši tik finišā pietrūka līdz uzvarai.

Karte:

1. Līga Valdmane ZVOC-VBSS 0:39:13
2. Aija Skrastiņa Briksnis SK 0:40:03
3. Magda Cigle Kāpa OK 0:40:32
4. Liene Brūvele Azimuts OK-Sm BJSS 0:40:40
5. Laura Vīķe Kāpa OK 0:40:49
6. Signe Sirmā Alnis OK-JNSC 0:41:43

Stafete

Lai arī sacensību centrs un finišs abas sacensību dienas bija vienā un tajā pašā vietā, stafetes apvidus bija gluži citāds nekā iepriekšējā dienā – krietni zaļāks un kalnaināks.

OK Saldus komandai bija gluži pamatotas ambīcijas atkārtot pagājušā gada uzvaru vīriešu konkurencē. Lieliskus pamatus panākuma atkārtojumam pirmajā etapā ielika Kristaps Jaudzems, iekrājot jau 2:15 lielu pārsvaru pār tuvāko sekotāju – Alvi Reinsonu (Mežmalas/Madona). Otrajā etapā stafeti OK Saldus labā jau praktiski izšķīra Rūdolfs Zērnis, sagādājot brālim Emīlam četru minūšu handikapu pirms pēdēja etapa starta. Emīls Zērnis to neizniekoja, pārsvaru pat palielināja un savai komandai nodrošināja uzvaru.

Rūdolfs Zērnis: “Ozona čempionātu izmantoju, lai beidzot noskrietu sacensības Latvijā, un atsvaidzinātu sacensību rutīnu pirms Pasaules kausa posma Zviedrijā un Jukolas. Konkrēti mērķi Ozona čempionātā nebija. Sacensības iekļāvu treniņprocesā un veicu kā labu tempa skrējienu. Distance un apvidus lielus izaicinājumus nepiedāvāja, un laika zaudējumi bija galvenokārt dažos mikro variantos 10-15 sekunžu robežās. Svarīgāka bija otrās dienas stafete, ar kuru OK Saldus iesāk gatavošanos Latvijas čempionātam. Starts izdevās, un paldies komandas biedriem Kristapam un Emīlam par sniegumu, kā arī pārējiem OK Saldus biedriem par dalību stafetēs!”

Arī Mežmalas/Madona pēc Gaja Sabo Bara veiktā otrā etapa bija stabilā otrajā vietā, kuru Artjoms Rekuņenko par spīti ne tam labākajm skrējienam, trešajā etapā noturēja.
Dienas labākais skrējiens izdevās Meridiāns-CPSS-Pārgauja pārstāvim Aināram Drozdam, kura etapa laiks bija trīs minūtes labāks nekā jebkuram citam. Pateicoties viņa pūlēm, OK Meridiāns komandai, kuru pārstāvēja arī Dairis Magone un Kaspars Radziņš, finišā trešā vieta.

Karte:

Vieta

Klubs

Rezultāts

1. Saldus OK-1 1:48:44
2. Mežmalas/Madona 1:56:23
3. Meridiāns-CPSS-Pārgauja-1 1:57:09
4. Ogre OK/SC-1 1:58:34
5. Kāpa OK-1 2:03:38
6. Auseklis IK-1 2:08:08

Sieviešu elites grupā izvērtās savdabīga divcīņa – viena Meridiāns-CPSS-Pārgauja komanda mērojās spēkiem ar trīs OK Kāpa komandām. Pēc pirmajiem diviem etapiem, kurus OK Kāpa pirmajai komandai veica Magda Cigle un Ieva Nāgele, Meridiāns atpalika piecas minūtes, tomēr nekas vēl nebija beidzies. Par to, kā uzvarēt izdevās OK Meridiāns komandai, stāsta Kristīne Bertuka:

“OK Meridiāns komandai pirmo etapu veica Kristīne Brunere. Viņa pieļāva vairāku minūšu kļūdu uz trešo kontrolpunktu, kas bija farsta punkts un finišu sasniedza otrajā vietā, Magdai Ciglei zaudējot 4 minūtes. Otro etapu stabili veica Zanda Abalone, pāris vietās zaudējot laiku uz garākiem farstiem un grūtāk skrienamām ceļu izvēlēm.
Dodoties trešajā etapā šķita, ka šoreiz uzvarēt ir diezgan nereāli, jo Kāpas komanda bija priekšā kādas 5 minūtes un 4,5 km īsā distances tas nav maz. Pieļāvu pusotras minūtes kļūdu uz pirmo kontrolpunktu, kas arī bija mans lielākais laika zaudējums. Pārējo distanci noskrēju ļoti piesardzīgi, bet ar pavisam nelielām neprecizitātēm. Noteikti fiziski varēju noskriet krietni ātrāk, bet tā kā jau pirms starta saklausījos komentārus, ka apvidus vietām ļoti neizteiksmīgs un brikšņains, tad visu laiku centos kontrolēt savu atrašanās vietu. Finišā biju priecīgi pārsteigta, ka tomēr esmu kaut kur distancē apsteigusi OK Kāpa komandu un varējām svinēt savu pirmo stafetes uzvaru šosezon.”

Pēdējā etapā OK Kāpa pārstāve Ieva Rukšāne atkāpās uz otro vietu, trīs ar pusi minūtes aiz uzvarētājām. Trešajā vietā OK Kāpa otrais sastāvs ar Agnesi Dzērvi, Anitu Užuli un Unu Undīni Dzērvi sastāvā.

Karte:

Vieta

Klubs

Rezultāts

1. Meridiāns-CPSS-Pārgauja-1 2:06:50
2. Kāpa OK-1 2:10:26
3. Kāpa OK-2 2:27:28
4. Kāpa OK-3 3:32:16

Melnā stārķa balva

Tradicionālā balva no Ozona kādam citam orientēšanās klubam – Melnā stārķa statuete – šogad par vispusīgu orientēšanās attīstību Siguldā un parauga rādīšanu citiem klubiem tika piešķirta klubam Siguldas takas.

Ozona čempionāta rezultāti
Individuālā distance: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2021051500#r
Stafete: https://lof.lv/seriali_rez/?id=2021051600#r

Foto
Indivduālā distance 1: https://photos.app.goo.gl/sy81n7WqiSWx4uoJ9

Individuālā distance 2: https://flic.kr/s/aHsmWgEFF4

Stafete 1: https://photos.app.goo.gl/oUa8CMSSquDCQn2r9

Stafete 2: https://flic.kr/s/aHsmWmwTGR

Routegadget

Individuālā distance: http://izskreju.lof.lv/rg/rg2/#190

Stafete: http://izskreju.lof.lv/rg/rg2/#191

Treniņš