Plecu pie pleca nedēļas nogalē, 27.- 28.05. gan sev, gan o-sabiedrībai sarīkojām kārtējos svētkus – pirmo Ozona čempionātu, šoreiz – melnā stārķa jeb gandra zīmē.
Kāds visam sakars ar melno stārķi? Ciemojoties mežā, mēs kļūstam par tā iemītnieku viesiem. Dabas haotiskā kārtība un nepieradināmais raksturs iemieso to, ko mēs pārstāvam kā orientieristi, paši izvēloties savu ceļu – kustības un domāšanas brīvību.

Kaut arī dabas liegumi bieži šķiet traucēklis lielisku distanču radīšanai, to saudzēšana ir maza cena par iespēju baudīt skrējienu tik īpašā vietā kā šogad – melnā stārķa pagalmā. Ozona čempionāta mežos ir manīti gan lūši, gan vilki u.c. zvēri, taču šoreiz meža saimnieks, melnais stārķis, mūs vēroja no augšas.

 

 Rezultāti 

Vasarīgi karstajā nedēļas nogalē Ozona čempionāts pulcēja vairāk nekā 400 dalībniekus individuālajās distancēs un 92 komandas stafešu sacensības.

Individuāli vīru elites grupā ātrāko rezultātu uzrādīja Jānis Krūmiņš (Briksnis SK), kurš sasniedza rezultātu 39 minūtes un 52 sekundes (39:52), tuvāko sekotāju Edgaru Bertuku (Alūksne-Ape OK) apsteidzot vien par 18 sekundēm (40:10). Trešajā vietā – Alvis Reinsons (Ind.), kurš distanci veica 41 minūtē un 35 sekundēs (41:35).
Dāmu elitē uzvaru izcīnīja Madara Brice (Ozons/RSP), kura distanci veica 49 minūtēs un 50 sekundēs (49:50). Otrajā vietā Anna Brālīte (Sēlijas mežs OSK), kura uzvarētājai zaudēja nepilnu pusotru minūti (51:12), bet trešā – Arta Linde (Ozons), kura distancē pavadīja 1 stundu 4 minūtes un 3 sekundes (1:04:03).

REZULTĀTI

Individuālās distances
27.05.2017
Stafete
28.05.2017
Rezultāti (PDF) Rezultāti (PDF)
Spliti (PDF) Spliti (PDF)
Grafiki  

Ozona čempionāta otrajā dienā tika aizvadīts Latvijas Stafešu kausa otrais posms, kurā abās elites grupās spēcīgākie izrādījās orientēšanās kluba “Kāpa” orientieristi.

 

 Ozona kluba kauss

Labi orientēties ir baigi forši, būt klubā arī ir forši, tādēļ šogad eksperimentālā kārtā uzsākām jaunu tradīciju, pēc iespējas objektīvāk atrast precīzāko orientēšanās klubu individuālajās distancēs.

Aprēķinam izmantojām WinSplits programmatūru: http://obasen.orientering.se/winsplits/online/en/default.asp?start=true, kur tika augšupielādēti visi spliti, kur programmatūra aprēķina, cik katrs sportists ir kļūdījies. Tad pārrēķinājām, cik procentuāli katrs sportists ir kļūdījies: kļūdas minūtēs pret distancē pavadīto laiku.

Tika vērtēti katra kluba 5 labākie rezultāti. Sanāca, ka 5 klubiem (Auseklis, Alnis, Ogre, Saldus un Mona) bija vismaz 5 sportisti, kuru pieļautās kļūdas bija 0, bet Auseklim šādu sportistu bija visvairāk. Viss aprēķins šeit: Precīzākais Klubs

Turpmāk centīsimies šo sistēmu pilnveidot. Mēs būtu priecīgi par ierosinājumiem aprēķinu uzlabošanai.

Sveicam Ausekli ar pirmo izcīnīto Ozona klubu kausu!

 

LOF preses dienesta Intervijas

LOF Preses dienesta intervija ar Ozona čempionāta uzvarētāju individuālajā distancē – Jāni Krūmiņu:

Kā arī intervijas ar Latvijas Kausa orientēšanās sportā sestā posma uzvarētājiem – orientēšanās kluba “Kāpa” orientieristiem:


 Foto

Jāņa Andersona foto no 1.dienas: https://www.failiem.lv/u/96vanq93

Jāņa Andersona foto no 2.dienas: https://failiem.lv/u/kxquyhfc

Mēs paši Andra Zandersona bildēs:

Treniņš