Organizatores telefons neatdziest, mežā gaida akurāti salikti kontrolpunktu marķējumi, siltas kartes slīd ārā no printera un numuros duras saspraužamās adatas – Ozona čempionāta stafetes ir gandrīz gatavas. Jau sestdien, 8.augustā, 112 komandas varēs sacensties aizraujošajās trīs etapu stafešu formāta sacensībās Vangažu mežā netālu no ciemata “Meža miers”.

Pēdējā informācija par sacensībām – 4.biļetens
Starta protokols

Pēc sezonas atklāšanas sacensībām “Daugavas kauss”, Ozona rīkotās stafetes būs otrais no četriem šajā neparastajā sezonā paredzētajiem Latvijas Stafešu kausa posmiem. Pavisam 18 vecuma grupās gaidāma aizraujoša spēkošanās starp Latvijas orientēšanās klubu komandām.
Sacensību apvidus dos priekšrocības ātriem skrējējiem, taču vietām pārmērīga ieskriešanās var dārgi izmaksāt un, protams, stafetēm raksturīgā sacensība plecu pie pleca ar konkurentiem ir izaicinājums vienmēr.

 

Sieviešu elite – kas pārspēs Alni?

Daugavas kausā pie nedaudz pārsteidzošas, bet pārliecinošas uzvaras tika OK Alnis komanda, kura šoreiz startēs ar vēl spēcīgāku trijotni. Latvijas spēcīgākā juniore Signe Sirmā iesāks stafeti, to turpinās talantīgā Elza Ķuze, bet finišs atstāts pieredzējušākās komandas dalībnieces Ilonas Daģes pārziņā.
Sastāvu vēl neatklājot OK Kāpa komandai, par spēcīgākajām konkurentēm varētu uzskatīt OK Azimuts sastāvu, kas palicis nemainīgs kopš Daugavas kausa – trenere Liene Brūvele sastādīs kompāniju Smiltenes BJSS audzēknēm Janai Martai Ivanovskai un Laurai Savickai.
Ierasto stafešu spēku šogad vēl nav izdevies demonstrēt OK Meridiānam un arī šoreiz gados jaunajai komandai, ar juniorēm un jaunietēm Kristīni Bruneri, Dinu Palsu un Paulu Berķi ierindā, būs krietni jāpacīnās, lai tiktu pie kliņģera un šampanieša.
Pirms gada ļoti īpašā apvidū ar uzvaru pārsteidza ZVOC komanda – sastāvs vēl nav nosaukts, bet varbūt nosvērta orientēšanās atmaksāsies arī šoreiz?
Nav izslēgts panākums arī no SK Briksnis, Ozons vai kādas citas komandas – stafešu neprognozējamībā slēpjas to burvība.

 

Vīriešu elitē – Saldus pret pārējiem

Savas kārtis (lasi – sastāvu) neatklājot diviem potenciālajiem uzvaras tīkotājiem – OK Ogre un OK Kāpa, – par pārliecinošiem favorītiem izvirzāmi OK Saldus orientieristi Atis Rešķis, Kristaps Jaudzems un Rūdolfs Zērnis, kuri šādā sastāvā izcīnījuši divus LČ titulus. Taču šīs komandas potenciālam jautājuma zīmi piezīmēt liek pēdējo gadu Latvijas labākā orientierista Rūdolfa Zērņa trauma, kas liedz pilnvērtīgi trenēties un startēt arī nule notikušajā Latvijas Čempionātā sprintā. Taču, pat ja Rūdolfu nāktos aizstāt viņa jaunākajam brālim Emīlam no otrās komandas, tā tāpat būtu spēcīga komanda.
Interesantas komandas pieteiktas IK Auseklis. Pēdējā gada otrās vietas ieguvējiem stafeti sāks gados jaunais Matīss Saulīte un pabeigs Fricis Spektors, bet vidējo etapu skries neviens cits kā Mārtiņš Sirmais, kurš savu pirmo Eiropas Čempionāta medaļu izcīnīja vēl pirms tagadējie komandas biedri sāka iet skolā. Otrajā komandā – trīs brāļi Andris, Zigmārs, Rihards Gaiļi.
Pagājušā gada uzvarētājiem OK Alnis, lai reāli pretendētu uz vietu labāko trijniekā, pietrūks divu komandas dalībnieku Endija Titomera un Riharda Krūmiņa, kuri sezonu turpinās Somijā.
Interesanti, ka divas spēcīgākās komandas iepriekšējā stafešu kausa posmā – OK Azimuts un Mežmalas – nemaz nav atrodamas starta sarakstā, dodot iespējas citām komandām izvirzīties kopvērtējuma vadībā.

 

Protams, aizraujošas cīņas, kurām pievērst uzmanību, sagaidāmas arī citās vecuma grupās un daudzas komandas lielāko piepildījumu gūs, izaicinot paši sevi. Ceram, ka mūsu rīkotās sacensības neliks jums vilties – tiksimies sestdien!

Treniņš