Daudzi noteikti pamanīja, ka „Kurzemes Pavasari„ un Ozona nakts-O čempionātu ar savu ierašanos bija pagodinājuši krietni liels pulks jauniešu no Zviedrijas. Tas bija tāpēc, ka tie viesojās mūsu organizētā jauniešu apmaiņas projekta ietvaros un Ventspilī, Skrundā un Rīgā norisinājās otrā un noslēdzošā aktivitāte.
Nordplus projekta mērķis bija organizēt divus jauniešu apmaiņas braucienus, kuru ietvaros jaunieši un viņu pedagogi iepazītu abu valstu sporta un veselības izglītības sistēmu, piedalītos kopīgās sporta un veselības mācības stundās, iekštelpu un āra sporta nodarbībās. Pirmais no braucieniem norisinājās pagājušajā rudenī, kad 31 jaunieši no Latvijas devās uz Zviedriju.
Halsbergas orientēšanās ģimnāzijas skolēni Latvijā pavadīja 7 dienas, kuru laikā tie kopā ar mūsu jaunajiem orientieristiem aizvadīja vairākus orientēšanās treniņus Ventspilī, piedalījās „Kurzemes Pavasarī” Skrundā un iepazina Rīgu. Jauniešiem bez orientēšanās bija arī daudz citas aktivitātes. Kā spilgtākās var pieminēt – pamatīgi izpētītais Irbenes astronomijas centrs, kurā tika izstaigāts arī 1400 metrus garais pazemes tunelis un daudzpusīgā Rīgas iepazīšana vairākos cēlienos.
Nometnes ietvaros tika organizēts 2008. gada Eiropas čempionāta vidējās distances fināla pārskrējiens, kas lielākai daļai izvērtās par nepieveicamu uzdevumu, jo Jaunupes mežos esošie purvi bija vairāk nekā pilni ar ledainu ūdeni. Ātrāko rezultātu uzrādīja Johan Runesson, kurš „baltajā” distances daļā, spītējot dziļajiem purviem un lietum, spēja pārvietoties medaļnieku tempā, bet kopumā tiem zaudēja 8 minūtes. Treniņa rezultāti.
Mūsu jauniešiem šī bija ne tikai iespēja iegūt jaunus draugus, trenēties un uzzināt ko jaunu, bet arī parādīt savas orientēšanās prasmes un iekļūt Zviedru orientēšanās klubā „Tisaren”, lai pilnveidotu sevi kā orientieristu Skandināvijā.
— Pārējo treniņu rezultāti un bilžu galerija
Līdz ar šī apmaiņas brauciena beigām, beidzās arī mūsu organizētais Nordplus jauniešu apmaiņas projekts. Kopumā to vērtējam ar atzīmi 10+, jo izdevās iesaistīt 67 jauniešus no abām valstīm un vairākām organizācijām, paplašinot viņu un pedagogu redzesloku abos Baltijas jūras “krastos”.