Turpinām sportot un gatavoties jaunajai sezonai. Šoreiz uzmanības centrā otrdienu nakts orientēšanās treniņi, ko organizējam kopš 2008. gada.

Katra distance ir citādāka

Mārtiņš Līsmanis, kas ir viens no nakts orientēšanās treniņu idejas autoriem un pats aktīvi piedalās, stāsta: “Nakts-O treniņš ir baigi labs. Tiem, kas pa apvidu skrien ātri, vērtīgi ir, ka katra distance ir citādāka, jo katrs distances plānotājs orientēšanos izprot pa savam un ieliek no sevis to labāko. Man ļoti patīk tā dažādība, jo vēl ilgi var atcerēties puteni Lielupē vai 50 cilvēku masu startu Mežaparkā. Un tā konkurence, kas tur savācas – iespaidīgi.”

Otrdienu treniņi ir kā konfektes

Pēdējo treniņu Garezeros organizēja Juris Dzenītis, kurš ir regulārs to dalībnieks. Uz jautājumu – kāpēc, atbild: “Ja treniņš ir kolektīvais, ir mazāka iespēja izlaist vai atlikt sportošanu, t.i. grūtāk pateikt sev – “ai, varbūt uzskriešu rīt vakarā, šodien negribās….” Ja ir švaka ziema un nevar kārtīgi slēpot, liela daļa ziemas sezonas ir kā nākošā pavasara gaidīšana, lai atkal varētu iet mežā, braukt uz mačiem. Otrdienu treniņi ir kā konfektes, kas palīdz pārziemot un vieglāk sagaidīt pavasari. Orientēšanās tumsā ir ievērojami interesantāka un sarežģītāka nekā dienā. Tāpēc, arī salīdzinoši noskrietos un garlaicīgos Pierīgas apvidos, orientēšanās naktī bez kļūdām ir izaicinājums. Tie principā ir mačiņi, kuros vienmēr gribās uzrādīt pēc iespējas labāku rezultātu. Ņemot vērā, ka daudzi jaunie ir fiziski stiprāki, patiesa bauda ir dažreiz kādu apskriet tīri taktiski vai tehniski. Ja treniņš ir ar kopējo startu, motivācija un sportiskais azarts ir ļoti augstā līmenī.”

Neliels video ieskats 17. janvāra nakts orientēšanās treniņā Garezeros:

Ozona nakts-o ziema 2016/17 from Jānis Tamužs on Vimeo.

Ko treniņš dod?

Pa ziemu “neierūsē” orientēšanās iemaņas. Labāk iemācās skriet un orientēties tumsā, kas noder, piemēram Jukolā u.c. nakts mačos. Stiprina psiholoģisko noturību, skrienot barā. Kvalitatīvs, intensīvs fiziskais treniņš. Labi pavadīts laiks patīkamā kompānijā.

Nākamais posms 31.janvārī Baložos

Šosezon treniņi notiek katru otro nedēļu otrdienās. Seši posmi jau aizvadīti, vēl trīs paredzēti. Nākamais posms 31.janvārī Baložos.

Par treniņiem vairāk šeit: http://www.ozonsok.lv/trenini/kopvertejums/

Treniņš