Par jaunu tradīciju Ozona čempionātā kļuvusi kāda orientēšanās kluba apbalvošana par īpašiem sasniegumiem. Šogad Melnā stārķa statuju saņems stiprais OK “Ziemeļkurzeme” par klubu principu neatlaidīgu attīstīšanu vairāku gadu garumā.

Lai arī kluba nosaukumā iekļauts ģeogrāfiski precīzi definēta teritorija, OK “Ziemeļkurzeme” darbības jau sen to pārsniedz un ietekmē mūsu sporta veidu visā Latvijā.

Par kluba līdzšinējās darbības līdzšinējo virsotni uzskatāms visu laiku labāk organizētais Pasaules čempionāts rogainingā, kas 2017.gadā notika Rāznas Nacionālajā parkā, – OK “Ziemeļkurzeme” bija šī pasākuma organizatoru komandas kodols, spārni un dvēsele.
Rogainings ir šī kluba gods un lepnums, katru gadu ne tikai tiek izcīnītas medaļas, bet arī organizētas vairākas sacensības, starp tām šogad arī – Latvijas čempionāts.

Klubs, kas rīko savu sacensību seriālu, ir ar pietiekami lielu pieredzi, lai spētu organizēt arī lielās sacensības. OK “Ziemeļkurzeme” rīko 16 kārtu orientēšanās seriālu “Zig-zag” un ir organizējuši seriālu “Azimuts” Ventspils apkārtnē.

Par Ziemeļkurzemes kluba darba rezervju dziļumu daiļrunīgi stāsta viņu Jukolas un Klubu stafešu komandu sastāvi, kas oranži melni tēptos orientieristus allaž ierindo starp skaitliski visplašāk pārstāvētajiem Latvijas orientieristiem šajās sacensībās.

Kā jau katrā sevi cienošā klubā, arī šajā ir savi līderi, kas sniedz artavu ne tikai sava kluba dzīvē, bet raugās uz sporta veidu plašāk un iesaistas tā attīstīšanā federācijas līmenī. Tādi ir pat vairāki, varētu pat teikt, ka OK “Ziemeļkurzeme” palēnām pārņem varu Latvijas Orientēšanās federācijā. Ar etiķa stiprumu LOF valdē tiek strādāts pie rogaininga attīstības un sporta veida masveidības, aizvien aktīvāk iesaistot arī skolas.

Ozons ar lielāko lepnumu var pasniegt šo apbalvojumu klubam, uz kuru var paļauties – OK “Ziemeļkurzeme”!

Balva tiks pasniegta Ozona čempionāta stafešu apbalvošanas laikā.

Treniņš