Melnais stārķis ir putns, kas ir konservatīvs, uzticams un pamatīgs – melno stārķu pāri paliek kopā gadiem, savas ligzdas vij pamatīgas un izmanto tās gadu desmitiem. Uzticams un pamatīgs ir arī orientēšanās klubs Meridiāns, kas savu stabilo ligzdu novijis Cēsu pilsētā.

Kluba kopsaucējs kopš 1972. gada ir orientēšanās sacensību seriāls Meridiāns, kas šobrīd no marta līdz septembrim reizi nedēļā ļauj izbaudīt ap Cēsīm esošo zaļo mežu vilinājumu. Meridiāna seriāls pēdējo 50 gadu laikā ir ne tikai noticis ar apskaužamu regularitāti un kvalitāti, bet laika gaitā ieviesis vairākas inovācijas, kas virzījušas orientēšanās attīstību visā Latvijā, tostarp digitālu rezultātu uzskaiti un elektronisko atzīmēšanos. Tāpat neatņemama rudens sacensibu kalendāra sastāvdaļa ir Cēsu rudens sacensības, kas šoruden notiks jau 56. reizi.

Meridiāna organizatoru komanda ne tikai rūpējas par sava kluba rīkotajām sacensībām, bet allaž ir iesaistījusies arī augstākā līmeņa starptautisko sacensību organizēšanā Latvijā – tā nav tikai sagadīšanās, ka Pasaules kausa posmi Cēsīs ir rīkoti jau divreiz!

Cēsis ir arī uzticama jauno talantu kalve, kas ar teju rūpniecisku efektivitāti “ražo” spēcīgus jaunos sportistus un izcīna Latvijas čempionātu medaļas. Taču kluba “ligzdā” izaug ne vien lieliski sportisti, bet arī spējīgi orientēšanās dzīves virzītāji, kas nodrošina kluba ilgmūžību un palīdz virzīt mūsu sporta veidu, iesaistoties federācijas, citu klubu, izlašu darbībā, vai arī attīstas kā ietekmīgas personas, kas vienmēr gatavas aizlikt labu vārdu par zaļāko no sporta veidiem.

Meridiāns ir līnija, kas taisnā līnijā iet cauri abiem zemeslodes poliem un tādējādi norāda ziemeļu – dienvidu virzienu. Padomājiet par to – katru reizi, kas distancē dodamies ar kompasu, meridiāna līnija mums katram ir līdzi. Mūsu sportā vienkārši nevaram iztikt bez MERIDIĀNA.

Treniņš