Orientēšanās kluba Saldus pienesums Latvijas orientēšanās dzīvē ir tikpat vienkāršs, bet fundamentāls un pamatīgs kā alfabēta pirmie burti – A, B, C.

A
Saldus sporta skola, orientēšanās klubs un to treneri vairāku dekāžu laikā ir izaudzinājuši daudz ļoti labu orientieristu, bet, kas vēl svarīgāk, inteliģentus, sabiedriski aktīvus un atsaucīgus cilvēkus, kam piedalīšanās orientēšanās dzīvē nebeidzas tikai ar pašu veiktajām distancēm.
Ir jūtams, ka Saldū sports ir pirmajā vietā – ar nopietnu attieksmi un pateicoties aktīvam fanātisko treneru darbam, Latvijas jauniešu, junioru un pieaugušo izlases regulāri papildinājuši spēcīgi sportisti no Kurzemes.
Cieņu izpelnās Saldus kluba gars stafetēs – lai kas notiktu, var rēķināties, ka Saldus komanda uz starta būs! Tieši pateicoties OK Saldus uzņēmībai, šogad Tiomilā beidzot atgriezās komanda no Latvijas.
Varam vien novērtēt jau izdarīto un novēlēt atrast jaunu un jaudīgu treneri, kurš spētu turpināt darbu, neatpaliekot no saviem priekštečiem šajā amatā!

B
Būtībā tieši treniņi un sacensības ir tas, kas saved mūs kopā, kur satiekamies ar draugiem un konkurentiem ne tikai starp kritušiem kokiem, augstumlīknēm un kontrolpunktiem, bet arī starp skatieniem, smaidiem, smiekliem un sarunām, kur uzšķiļas idejas, kas pārvēršas plānos, darbos, emocijās. Kādam šie momenti ir jārada, un Saldenieki to prot godam.
Katrs no mums zina to sajūtu, kad vērojam, kā kūst sniegs, un skaitām atlikušās dienas līdz īstajam sezonas sākumam – Kurzemes pavasarim, kas vienmēr ir orientēšanās svētki. Kopš 1977. gada iknedēļas svētki Saldus apkārtnē ir atrodami orientēšanās seriālā ABC. Uz Saldus organizatoru komandu var paļauties arī, kad jārīko lielāka mēroga sacensības – Latvijas čempionāti ir goda lieta un palīdzība netiek atteikta arī lielo starptautisko čempionātu organizēšanā.

C
Jā, Kurzemes pavasaris ir kā salds našķis katram orientēšanās gardēdim, taču ne vienmēr varam dabūt to, ko sakārojas. Neapskaužamā situācijā OK Saldus nonāca globālās pandēmijas laikā, kad viņu galveno pasākumu nācās atcelt, tad pārcelt un pārcelt atkal. Tomēr galu galā organizatori atrada veidu, kā ļaut orientieristiem izbaudīt sagatavotās distances, un divu dienu Kurzemes pavasara treniņu formāts deva prieku dalībniekiem un gandarījumu organizatoriem.

Par ilgstošu orientēšanās tradīciju kopšanu un teicamu adaptēšanās spēju: A-B-C, Melnā stārķa balva lido uz Saldu!

Treniņš