No 25. līdz 28. jūnijam Maķedonijas pilsētā Strumicā notika ikgadējais Eiropas Jauniešu orientēšanās čempionāts, kurā tika izcīnītas medaļas 15-18 gadīgu jauniešu starpā 3 disciplīnās – sprintā,  garajā distancē un stafetē. Šajā čempionātā piedalījos ceturto reizi, kas arī bija mana noslēdzošā reize, startējot jauniešu kategorijā. Šogad nemērķēju uz augstiem rezultātiem, jo mācību dēļ neizdevās realizēt kvalitatīvu treniņu procesu un arī maija sākumā Baltijas čempionātā sastieptā potīte nebija līdz galam sadzijusi.

Pirmā distance bija sprints, kurš norisinājās Strumicas rietumu daļā, iekļaujot apvidū gan šauras, stāvas ieliņas, gan līdzenu, sarežģītu orientēšanos caur pagalmiem. Distances pirmo daļu veicu principā bez kļūdām, bet tieši otrajā daļā pēc skatītāju punkta, spēki sāka izsīkt un uztaisīju lielu kļūdu uz 11.punktu. Tur arī pazaudēju visas cerības uz pieklājīgu rezultātu un finišēju 79.vietā, 5 min aiz uzvarētājas. Vēl arī jāatzīst, ka, lai gan startēju salīdzinoši agri no rīta, tomēr distancē traucēja arī lielais karstums (ap +31°), pie kura tobrīd Latvijā vēl nebiju pieradusi.

MAD

Nākamajā dienā notika garās distances sacensības, kurās norisinājās netālu no Strumicas ap 1200m vjl. Suvi Laki apkārtnē. Divi treniņi šāda veida apvidū izrādījās stipri par maz, lai pierastu pie specifiskās orientēšanās tehnikas, kas jāpielieto lai visātrāk veiktu distanci. Kopumā noskrēju bez lielām kļūdām, zaudēju daudz laika nepareizu ceļa izvēļu dēļ uz otro un sesto punktu. Sajūta finišā bija, ka esmu veikusi labāko garo distanci no saviem startiem EYOC 4 gadu laikā, kaut gan rezultāts vēljoprojām nebija iepriecinošs – 53.vieta, 22 min aiz uzvarētājas. Diemžēl, netiku iekļauta stafetes sastāvā nākamajai dienai, tāpēc jau tobrīd sāku analizēt savus startus un izvērtēt vājās vietas.

MAD2

Kopumā čempionāts bija noorganizēts diezgan kvalitatīvi, ņemot vērā, ka Maķedonijai šīs bija pirmās liela mēroga orientēšanās sacensības. Protams, ka vienmēr var labāk, un to es varu teikt gan par organizatoru darbu, gan par saviem un visas latviešu komandas rezultātiem.

Madara Brice

Treniņš