Lieldienu balvas trešais biļetens atrodams šeit: LB_2021_3.biļetens

Knock-out biļetens atrodams šeit: K-O biļetens

Pirmsstarta informācija atrodama šeit: LB_pirmsstarta informācija

Starta protokols: https://lof.lv/pieteikumi/?act=starts&list=all&id=2021040500

Pirms Lieldienu balvas visiem interesantiem pieejamas divas treniņu kartes:

Gatavojos Lieldienu balvai Āgenskalnā

Gatavojos Lieldienu balvai Dzegužkalnā

Sekojot orientēšanās sprinta attīstībai pasaulē, 2021.gadā Lieldienu balvas programā būs atrodams jaunums — izslēgšanas jeb knock-out sprinta formāta sacensības, kurās piedalīties varēs MW18, MW35 un elites grupu sportisti. Lieldienu balvu bija plānots rīkot Mežciemā Otrajās Lieldienās, bet Covid-19 saslimstības mazināšanas pasākumu dēļ esam spiesti to pārcelt uz vasaras beigām – 28.augustu.

Lieldienu balva, kas 2021.gadā notiks jau 19.reizi, allaž bijušas sacensības, kas atspoguļo pasaules tendences orientēšanās sportā. 2002.gadā kā jaunums Latvijā tika ieviesta sprinta distance un laika gaitā sacensību formāts, kartes un distances ir pielāgotas tam, kas sagaida Latvijas sportistus svarīgākajās sprinta sacensībās ārzemēs. Tādēļ loģisks šķiet solis sacensību programmā iekļaut knock-out jeb izslēgšanas formāta sprintu, kas jau ir Pasaules kausa ietvaros un būs viena no distancēm Pasaules un Eiropas čempionātos.

“Uzreiz pēc debijas Rīgas sprinta sacensību organizēšanā pagājušajās vasaras beigās, sākām domāt, kā nākamajā sezonā spert soli uz priekšu. Ozonam, rīkojot sacensības, vienmēr svarīgi ir to izdarīt ar odziņu, kaut ko neparastu, atšķirīgu, paveikt kaut ko, kas kaut kādā mērā celtu orientēšanās līmenī Latvijā. Iesākumā likās, ka knock-out sprints ir pārāk darbietilpīgs formāts, lai mēs to varētu izdarīt godam, bet citi rīkotāju komandas biedri pārliecināja, ka tas mums būs pa spēkam,” saka galvenais organizators Jānis Tamužs.

Pirmo reizi rīkojot šī formāta sacensības Latvijā, tas tiks izmēģināts divās apvienotajās grupās, kurās varēs piedalīties MW16, MW18, MW35 un elites grupu dalībnieki. Vīriešiem un sievietēm no šīm grupām veicot vienādas distances priekšsacīkstēs, tiks noteikti 12 pusfinālisti un 12 pusfinālistes, kas varēs turpināt sacensības knock-out formātā.

Piemērs no Knock-Out sprinta PK posmā Šveicē 2019.gadā:

Sacensību apvidus Mežciemā, apkaimes nosaukumam atbilstoši atrodas starp vairākiem mežiem — Biķernieku mežu, Šmerli, Juglas mežu. Lai arī šajos mežos orientēšanās aktivitātes notiek ļoti regulāri, pašā Mežciemā orientēšanās skrējiena sacensības vēl nekad nav notikušas. Ziemeļu daļā nelielu labirintu rada privātmāju un daudzstāvu dzīvojamo māju režģis, bet dienvidu daļā apvidu veido deviņstāvu mājas, starp tām esošie pagalmi, skolas un bērnudārzi. Sacensību centrs atradīsies pie Mežciema pamatskolas.

Lai nodrošinātu godīgu sacensību norisi, organizatori aicina dalībniekus neapmeklēt sacensību rajonu ar nolūku uzlabot savas izredzes sacensībās. Elites un M16 grupu sportistiem  aizliegts atrasties sacensību apvidū, savukārt citu grupu dalībniekiem tas ir atļauts, bet aizliegts veikt orientēšanās vai skriešanas treniņus, testēt ceļu variantus utml.

 

Treniņš