Sestdien, 29.augustā, Dzegužkalnā notiks epidēmijas dēļ pārceltās sprinta sacensības “Lieldienu balva”, kam norises laika dēļ nosaukums mainīts uz “Rīgas sprints”. Vienām no retajām orientēšanās sprinta sacensībām Latvijā pieteikušies vairāk nekā 330 dalībnieku, un elites grupās atrodams spēcīgs vietējo sportistu sastāvs.

Sacensības notiks Dzegužkalnā – distancēm vijoties pa Iļģuciema dzīvojamo rajonu ar dažādu apbūvi, kas vietām orientēšanos padarīs diezgan intensīvu, un noslēdzoties Dzegužkalna parkā, pietuvojoties vai sasniedzot Rīgas augstāko virsotni (28m vjl.). Lai arī sacensību apvidus sakrīt ar 2019. gada Pasaules Veterānu čempionāta sprinta kvalifikācijas distancēm, organizatori ir sagādājuši pārsteigumus gan distanču plānojuma, gan iekārtojuma ziņā.

Sacensību galvenais organizators Jānis Tamužs (Ozons): “Pirmo reizi esmu atbildīgs par sacensībām no A līdz Z. Tas ir interesants un pietiekami sarežģīts process, kas ļauj vēl vairāk novērtēt gan OK Mona paveikto iepriekšējos gados, gan citu orientēšanās sacensību rīkotāju darbu. Domāju, ka arī mums ir izpratne par to, kas ir labas sprinta orientēšanās sacensības un esam centušies visu izdarīt pēc labākās sirdsapziņas. Distanču plānojumā centāmies pārsteigt un izaicināt sacensību dalībniekus – cerams, ka to novērtēsiet!”

Starptautiskajam sacensību kalendāram esot gandrīz pilnībā atceltam, spēcīgākie pašmāju orientieristi izmanto iespējas sacensties Latvijas sacensībās, kuras citreiz nāktos palaist garām. Tā ir arī šoreiz.

Sieviešu elitē jau pieteikušās 13 dalībnieces, starp kurām izceļas Latvijas čempione sprintā un šobrīd izteikti labākā orientieriste Latvijā – Sandra Grosberga (OK Meridiāns): “Dzegužkalnā esmu skrējusi vairākas reizes, taču tie vienmēr ir bijuši sprinta treniņi bez kontrolpunktiem un sacensību atmosfēras. Manuprāt, ļoti labs apvidus sprintam, jo distanci iespējams plānot tā, lai noteicošais būtu ceļu variantu izvēle, nevis skriešanas ātrums. To arī sagaidu!”
Par sacensību atmosfēru parūpēsies gan LČ sudraba medaļas ieguvēja Elizabete Blūmentāle (Ozons), gan šogad sacensībās vēl nestartējusī Līga Valdmane (ZVOC), starp favorītēm allaž ieskaitāmā Irita Puķīte (OK Kāpa) un citas konkurentes.

Vīriešu elitē starp 19 pieteikumā atrodamajiem sportistiem par diviem nosacītiem favorītiem cīņā par uzvaru var uzskatīt LČ sudraba medaļas ieguvēju Uldi Upīti, kurš šogad demonstrē teicamu ātrumu, ko gan ne vienmēr izdodas savienot ar nevainojamu orientēšanos, un Rūdolfu Zērni (OK Saldus), kurš palēnām uzņem treniņu un sacensību apgriezienus:
“Rīgas sprints ir viena no retajām iespējām Latvijā sacensties augstākās kvalitātes sprinta sacensībās. Ņemot vērā, ka starptautiskās sacensības ir atceltas, tad pašlaik cenšos piedalīties visās Latvijas sacensībās un izmantot tās kā labu treniņu. Papildus tam, Rīgas sprintā (iepriekš Lieldienu balva) neesmu startējis 10 gadus, tā kā beidzot ir pienācis laiks piedalīties. Panākuma atslēga noteikti būs sportista spēja mainīt tempu un pielāgoties dažādajām apvidus daļām. Pieļauju, ka Ozons un Mona būs distancēs arī sagatavojuši kādu tehnisku pārsteigumu, un labākie ceļa varianti nebūs viegli pamanāmi.”
Rihards Krūmiņš (OK Alnis), Renārs Roze un Valters Reneslācis (abi – OK Ogre) Latvijas čempionātā uzrādīja rezultātus, kas daudz neatpalika no medaļu pozīcijām, un šoreiz centīsies tos uzlabot.

Pieteikšanās sacensībām ir atvērta līdz trešdienas, 26.augusta pusnaktij. Pēc tam būs iespējams pieteikties vienīgi uz dažām vakantajām vietām par paaugstinātu dalības maksu.
Informācija par sacensībām atrodama LOF lapā un Facebook pasākuma lapā.

Treniņš