23.05.2022. Pārpublicēts no LOF.

No 20. līdz 22. maijam Latvijā norisinājās SELL spēles, kur šogad piedalījās 5 valstu pārstāvji. Orientēšanās sacensībās uz starta izgāja studenti no Igaunijas, Lietuvas un Latvijas augstskolām. 21. maijā SELL spēļu dalībnieki kuplināja Ozona čempionāta elites grupu un veica vidējo distanci, savukārt 22. maijā – stafeti.

Vidējā distancē, pa lietu, purviem un krietnu reljefu, visātrāk savu skrējienu veica Valters Reneslācis (Rīgas Tehniskā universitāte), aiz sevis atstājot Baltijas čempionāta 1. vietas ieguvēju stafetē Kaarel Vesilind un Hando Allmann no Tartu universitātes. Ja pirmo un otro vietu finišā šķīra nieka 12 sekundes, tad īsti dramatiska cīņa izvērtās par 3. vietu. Nauris Neimanis (Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija) pēdējā kontrolpunktā Hando Allmann zaudēja tikai vienu sekundi un līdzjutēju skaļu uzmundrinājumu pavadīts vēl atrada spēkus pēdējo finiša kalnu pieveikt iespaidīgā ātrumā. Tas gan šoreiz nepalīdzēja, jo izrādījās, ka arī Hando ir lielisks finiša spurtu speciālists un nebija slinkojis – uz finišu abiem 19 sekundes un Naurim tomēr tikai 4. vieta.

Sieviešu konkurencē pārliecinoša uzvara Lietuvas izlases dalībniecei, Lietuvas Sporta universitātes pārstāvei Teklei Emīlijai Gvildytei. Otrā – Ugne Gineikaite no Lithuanian university of health science, savukārt trešo vietu izcīnīja Anna Emīlija Suta no Rīgas Tehniskās universitātes.

Stafetes sacensību dienā dalībniekus un skatītājus jau sagaidīja saulīte un lieliskā atmosfērā vīriešu konkurencē šoreiz uzvara Igaunijas Tartu universitātes komandai (Kustu Künnapas, Kaarel Vesilind, Hando Allmann). Otrā vieta Rīgas Tehniskajai universitātei (Pauls Alberings, Valters Reneslācis, Matīss Slikšjānis). Trešo vietu izcīnīja Viļņas universitāte (Emilija Tamoševičiūtė, Gediminas Janušis, Ramojus Lapinskas).

Sieviešu konkurencē savainojumu un citu veselības problēmu dēļ uz starta izgāja tikai divas komandas. Zeltu izcīnīja Lithuanian university of health science (Deimantė Motiejūnaitė, Akvilė Bartkevičiūtė, Ugnė Gineikaitė), sudrabs – Vilnius Gediminas Technical University (Malvina Giniskytė, Gerda Veikutytė, Viktorija Drazdauskaite).

SELL spēles ir Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas studentu lielākais sporta forums, kur katru gadu dažādos sporta veidos sacenšas šo valstu un uzaicināto valstu studenti. Šogad SELL spēles norisinājās Latvijā un studenti sacentās 14 sporta veidos.

Treniņš