Orientēšanās gardēžiem šī vasara notikumiem bagāta. Vēl nesen te pat Latvijā bija iespēja pārbaudīt spēkus tehniski sarežģītās un fiziski smagās distancēs, startējot Pasaules kausa posma līdzjutēju mačos Cēsīs Ozolkalna apkārtnē. Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetē Līgatnē šonedēļ bija tikpat garšīgs.

Vidējā distance

Līgatnes mežos vidējā distancē startēja 30 ozonisti. Dažam labam punktu atrašana zaļajās nogāzēs un neredzamajās bedrēs prasīja ne tikai sekundes, bet arī minūtes. Tomēr spēcīgākie un stabilākie orientieristi ar šo izaicinājumu tika galā labi.

Pirmo vietu savās vecuma grupās izcīnīja Elizabete Blūmentāle (W20), Evija Līviņa (W21B), Kristīne Veita (W40), Alīda Ābola (W60) un Rodrigo Slaviņš (M75).

Jānis starp sešiem labākajiem valsts orientieristiem

Starp elites vīriem – seši ozonisti, labākais no viņiem – Jānis Tamužs. Par savu sniegumu: “Rezultāts ir krietni labāks kā sniegums. Tikai startā un finišā jutos tā, ka patiešām skrietu ātri – pārējā distance bija lēna un smagnēja pārvietošanās apvidū. Bija arī samērā daudz kļūdu (kopā ap 2:30), bet šķiet, ka tā vai līdzīgi varētu teikt daudzi.
Rezultāts atbilst manam augstākajam izvirzītajam mērķim – gandarīts, ka esmu starp sešiem labākajiem valsts orientieristiem. Un šoreiz to patiešām var apgalvot, jo piedalījās pilnīgi visi.”
Karte: http://janistamuzs.lv/show_map.php

STafete

Sacensībās lielākā intriga ir par cīņu starp elites vīru un dāmu komandām, tomēr ne mazāka cīņa notiek arī citās vecuma grupās. Finišā katra sniegums distancē ir no svara, lai uzkāptu uz pjedestāla, tomēr ne visiem svarīgs ir pjedestāls, daļai ir svarīgs labi pavadīts laiks un pozitīvās emocijas, ko iegūst skrienot pa mežu. Mežā devās 10 Ozona komandas.

Iepriekšējos divus gadus Latvijas čempionāta vīru elitē zelta medaļu stafetē izcīnīja Ozona komanda un vīru noskaņojums arī šogad bija cīņas pilns. Tomēr šogad – 5.vieta ar Paulu Plato, Dāvi Dišleru un Jāni Tamužu sastāvā, pirmajai vietai OK Saldus komandai zaudējot 13 minūtes un 48 sekundes, līdz trešajai vietai pietrūka nieka 1 minūte un 38 sekundes.

Lielisku sniegumu parādīja dāmu W120 grupas komanda ar Lindu Katlapu, Kristīni Veitu un Ivetu Brūveri sastāvā, apsteidzot otrās vietas ieguvējas komandu “Ar un bez kompasa” par 30 minūtēm. Tāpat pirmo vietu W145 grupā izcīnīja dāmas Ieva Veģere, Aiva Jakovela un Alīda Ābola. Vīriem Jurģim Krastiņam, Ģirtam Liniņam un Ivaru Žagaram 3.vieta M120 grupā.

Ozona sportisti Jāņa Līgata un Ojāra Millera fotogrāfijās:

Treniņš