Pirmajā septembra nedēļas nogalē lielākā daļa orientieristu pulcējās Ventspils apkārtnē, kur norisinājās Latvijas čempionāts vidējā distancē un stafetēs.

Par vidējās distances apvidu tika izvēlēta Jaunupes apkārtne ar raksturīgajiem šīs apkārtnes vigas purviem un detalizēto piejūras reljefu. Ne īpaši draudzīgajos (lietains, vējains, vēss), taču sportistus labi veldzējošos, laikapstākļos ne visi tika galā ar distanci bez kļūdām. Lielāki vai mazāki piedzīvojumi sagaidīja teju katru dalībnieku.

Starp ozoniešiem vislabāk ar apstākļiem tika galā un par Latvijas čempioniem tika kronēti: Dāvis Dišlers (V21E), Madara Brice (S20), Ivars Žagars (V40), Linda Katlapa (S40) un Alīda Ābola (S60).

Godalgotās vietas izcīnīja arī citi Ozona kluba pārstāvji: Līga Ārniece (S21E), Elizabete Blūmentāle (S20) un Jurģis Krastiņš (V35).

Spēku samērošana turpinājās stafetēs, kas norisinājās Ventspils piejūras kempinga apkārtnē. Nepatīkamais laiks tika nomainīts pret saulainu jauku dienu. Lai arī joprojām blakus bija jūra, tomēr sacensību apvidus būtiski atšķīrās no iepriekšējās dienas vidējās distances. Sūnu un zāļu segumu nomainīja smiltis, bet purvus klajumi, nemainīgs palika joprojām detalizētais kāpu reljefs. Apvidus atļāva attīstīt lielāku skriešanas ātrumu, taču bija nepieciešams saglabāt modrību un ne tikai izsekot detaļām kartē, bet arī neapmulst pamanot ceļā kādu lieku kontrolpunktu.

Pēc pagājuša gada iespaidīgiem panākumiem vīriešu elites grupā (pirmā un trešā vieta) latiņa tika uzcelta augstu. Pagājuša gada čempioniem Jānim Tamužam un Dāvim Dišleram komandā pievienojās Anatolijs Tarasovs. Komanda aizvadīja stabilu un ātru skrējienu, Jānis pirmo etapu noslēdza līderu duetā,  Anatolijs iekrāja divu minūšu pārsvaru, kuru stabili un bez lieka riska noturēja Dāvis, rezultātā čempionu tituls godam aizstāvēts!

LC Ventspils 2016 (25)

Pieminēšanas vērta ir arī Ozona otrās komandas 4.vieta, jo komandā no pagājušā gada startēja tikai Mārtiņš Linde, un kādam skeptiķim varēja šķist ka komanda labākajā gadījumā cīnīsies par top 10. Taču Valters Āboliņš un Jānis Skujenieks lika skeptiķiem atvērt nesaprašanā mutes. Visiem puišiem aizvadot stabilu skrējienu, Mārtiņš finiša spurtā pret Jāni Kūmu spēja noturēt pāris sekunžu pārsvaru.

Pēc ne mazāk spraiga sižeta norisinājās dāmu elites grupas sacensības. Jau pirmajā etapā Līga Ārniece nodemonstrēja savas navigācijas un spēka iemaņas stafeti Elizabetei Blūmentālai nododot vadībā pār Meridiāna ļoti spēcīgo trio. Elizabete cīnījās godam un lai arī Meridiāns bija pamanījies paskriet garām kādā kāpu nogāzē, pārsvars nebūt nebija tik ievērojams, lai konkurentes jau varētu domāt par šampanieša šaltīm finišā! Tikai sūtot distancē Latvijas izlases dalībnieci Sandru Grosbergu, konkurentes varēja aizmirst par Ozona elpu pakausī. Līdz ar to Madarai Bricei neatlika nekas cits kā stabili aizvadīt savu etapu un ar smaidu sejā sagaidīt finišā komandas biedrenes un kārt kaklā sudraba medaļas.

LC Ventspils 2016 (19)

Pie sudraba medaļas tika arī vīriešu veterānu grupas V120 skrējēji, startējot sastāvā: Uvis Soika, Jurģis Krastiņš, Ivars Žagars. Vīri savus etapus veica ātri, lai arī piekāpās reaktīvajiem Saldus vīriem, tomēr iekrāja pietiekamu pārsvaru un finiša līniju sasniedza neraizējoties par tik pat reaktīvi tuvojošos Jāni Krūmiņu.

LC Ventspils 2016 (16)

Savukārt dāmu grupā, kur sāk prasīt dzimšanas gadu, Aiva Jakovela, Aija Andersone un Ieva Veģere, neskatoties uz brīžiem nepārvaramu vēlmi nedaudz ilgāk uzkavēties piejūrās kāpās un pabaudīt sauli, tomēr prata sabalansēt sportu ar atpūtu pie jūras un veiksmīgi finišu sasniedza trešajā vietā!

LC Ventspils

Kopā nedēļas nogalē Ozons sportisti izcīnīja 8 individuālās un 4 stafetes medaļas.

 

 

Treniņš