Ozons ar 40 sportistiem bija viens no viskuplāk pārstāvētajiem klubiem Kurzemes Pavasarī. Tikai viens cits klubs varēja lepoties ar vēl lielāku dalībnieku skaitu. Atšķirībā no Ziemeļu Divdienām, kur lielāko daļu meža klāja sniega sega, Skrundā sniegu varēja sastapt tikai pavisam ēnainās vietās un purvos. Neskatoties uz samērā vēsu un vējainu laiku sestdienā, kopumā brīvdienas tika aizvadītas pavasarīgā saulē, ar īpaši siltiem laikapstākļiem svētdienas pēcpusdienā. Sestdien pēcpusdienā dalībnieki startēja vidējā distancē, kura elites grupās bija arī pasaules ranga posms, savukārt vakarā daļa devās iekarot Skrundas ielas Kurzemes Pavasara sprinta ietvaros. Svētdien cīņa norisinājās jau garajā distancē.

Tāpat kā iepriekšējā nedēļas nogalē, arī šoreiz mēs tikām pie vairākām medaļām. Jau pirmajā dienā uzvaras vidējā distancē izcīnīja Diāna, Ivars Žagars, Madara Brice, Ģirts Liniņš un Andris Tauvens. Īpaši jāizceļ Madaras pirmā vieta S16 grupā, jo šis viņai ir tikai pirmais gads šajā grupā. Arī vakara sprintā Ozons tika pie divām zelta medaļām, kad lielisku sniegumu Skrundas ielās un parkos uzrādīja Diāna un Rodrigo.

Saulainajā svētdienā visus sagaidīja jau krietni smagāks pārbaudījums – garā distance Mučukalna apkārtnē. Un arī šoreiz daudzi no mūsējiem prata uzvarēt, gan noturot savas vietas kopvērtējumā, gan pakāpjoties kādu soli augstāk. Jānis Skujenieks visātrāk pieveica V21A grupas garo distanci, kas viņam ļāva jau otro nedēļas nogali pēc kārtas izcīnīt uzvaru arī kopvērtējumā. Ivara Žagara uzvarēja arī garo distanci V35 grupā, šoreiz jau ar 5 minūšu pārsvaru. Viens no kluba ātrākajiem skrējējiem Dāvis Dišlers, kaut arī neuzvarēja nevienu dienu, abas dienas uzrādīja ļoti stabilu sniegumu, ar ko pietika pirmai vietai V18 grupas kopvērtējumā.

Jāpiezīmē arī, ka lielākā daļa mūsu jauniešu uz Kurzemes Pavasari ieradās pa taisno no smagās trīs dienu nometnes Ventspils apkārtnē. Spēcīgākajās elites grupās, kur mums bija veseli 9 pārstāvji, diemžēl neveicās tik labi – visaugstāko rezultātu uzrādīja Anatolijs, kurš kopvērtējumā izcīnīja 8. vietu.

Šajā nedēļas nogalē Latvijas kausa sacensības vairs nav paredzētas, tāpēc sestdien mēs pulcēsimies Lilastē, lai sacenstos Ozona kausa 3. posmā, pēc kura tiks aizvadīta arī kluba kopsapulce. Pēc 1.5 nedēļas jau atkal varēs uzskriet LK posmā – Rīgas kausos, bet jau mazāk kā pēc trim nedēļām, desmit no mūsu spēcīgākajiem vīriem, kā arī vairāki jaunieši, dosies uz Stokholmu pārstāvēt klubu leģendārajā Tiomilas stafetē.

Labākie Ozonieši Kurzemes Pavasara kopvērtējumā un Skrundas sprintā:

— Skrundas televīzijas reportāža par Kurzemes Pavasari.
Bildes no Ventspils nometnes un Kurzemes Pavasara.

Dažu Ozoniešu iespaidi par Kurzemes Pavasari:

Ivars Žagars

Ivars Žagars — H35

Ar Kurzemes pavasari parasti man iesākas vasaras orientēšanās sezona. Šogad slēpošanas sezona tika pabeigta 31.martā, un pa ziemu tika skriets kādas pāris reizes mēnesī. Tātad kopš tā brīža bija nedaudz vairāk par nedēļu laika, lai atsvaidzinātu skriešanas iemaņas. Pēc nelielām pārdomām par tuvojošos apaļo gadu skaitli un man šobrīd piemērotāko distanču garumu izvēlējos skriet V35, nav par garu un nav arī par īsu. Tā arī šoreiz bija pareizā izvēle.

1.dienas vidējā distancē devos ar domu atsvaidzināt orientēšanās iemaņas un izmēģināt cik tad ātri varu paskriet. Distance bija ātra ar daudz KP, kas prasīja nepārtrauktu koncentrēšanos. Pēc aptuveni divām trešdaļām distances sajutos drusku piekusis un sāku pārķert punktu numurus un leģendas. Par laimi tā rezultātā tikai dažās vietās lieki sabremzējos, pārējais praktiski bez kļūdām.

2.dienā sākot iesildīties pirms garās distances jutu, ka lai arī vakar tika veikta tikai vidējā distance, manas kājas tā īsti labi nekust, iesildoties tomēr izdevās pamazām tās iekustināt. Distancē dodos ar domu skriet vienmērīgā tempā, tā lai varētu to izturēt visus 10km. Otra doma ir tāda, ka nevajadzētu taisīt lielas kļūdas, jo 3 minūtes aiz manis startē „Koferis”. Ja viņš mani noķertu, tad kopvērtējuma uzvara būtu apdraudēta. Distancē viss izdevās labi, bija daži līkumiņi, bet nu kopā vairāk par 1.5 minūtēm kļūdās nesavāksies. V35 uzvarētāja cepumi un bandīta maska nonāk manā īpašumā.

Tā nu pēc garās ziemas skriešanas forma ir notestēta, pavasara ātrums ir ne sliktāks, kā iepriekšējos gadus, tas arī priecē. Nu tad tagad paliek 3 nedēļas formas tālākai uzlabošanai līdz Tiomilai.

1. dienas karte ar ceļu
2. dienas karte ar ceļu

Dāvis Dišlers

Dāvis Dišlers — V18

Uz Skrundu braucu ar bažām par to, ka purvos varētu būt vēl daudz ūdens, kas apgrūtinātu skriešanu, tomēr purvi bija salīdzinoši sausi, atšķirībā no tiem, kas bija Ventspils apkārtnē. Pirmās dienas startu par ļoti labu nosaukt nevarētu, jutu, ka kājas vēl tā īsti nav atguvušās pēc nometnes, bet tas nebija tik ļoti ietekmējoši, cik pieļautās kļūdas distancē, kopā kļūdījos apmēram 2 minūtes, kas ir diezgan daudz priekš vidējās distances, bet par to īpaši daudz nesatraucos, jo visas domas tika vērstas uz garās distances startu, kas vienlaicīgi bija arī pirmā atlase uz jauniešu izlasi. Sprintā uz savu startu neizgāju, bet bija gods pavadīt nākamo Kusas miljardieri distancē, viņam stabili uzvarēts viens etaps, bet diemžēl distance izrādījās par garu priekš mums.

Pirms garās distances starta jutos pat ļoti labi, jutu, ka fiziski problēmas nebūs, ko labi var redzēt gan posmu laikos, gan grafikos, kur ātrumā neatpalieku. Iesāku labi, pirmo pusi distances veicu bez ievērojamām kļūdām, tad pienāca 11 KP, kur kļūdījos apmēram 2 minūtes, arī tas nebija nekas traģisks, tomēr tad nāca 17 KP, kas bija garākais etaps, aptuveni 2 km, kur es zaudēju apmēram 4 minūtes, kas man maksāja iespēju uzvarēt šajā distancē, par ko pēc finiša biju ļoti neapmierināts, jo sapratu, ka bija ļoti labas iespējas uzvarēt. Kopumā gandarījumu, protams, deva uzvara divu dienu summā.

1. dienas karte ar ceļu
2. dienas karte ar ceļu

Diāna Marta Ruka

Bija viegls un ātri skrienams mežs.

1. dienas karte ar ceļu

Treniņš