Nesezonā ozoniešiem gadu gaitā izveidojusies tradīcija reizi nedēļā tikties, lai kopā pavingrotu.

Patiesībā jau jāvingro visu gadu, tā saka mūsu trenere Ieva Šusta. Vingrinājumi var mainīties pēc sava mērķa. Šobrīd ziemā vingrojam vairāk uz spēku un vajadzīgs attīstīt tos muskuļus, dabūt tonusā, kas skrienot neieslēdzas, piemēram atliecējmuskuļus. Skrienot strādā lielās, priekšējās muskuļa grupas, bet vajag trenēt arī aizmugurējās, lai šīs muskuļa grupas būtu vienādspēcīgas. Tikai ar skriešanu to noteikti nevar izdarīt. Vajadzīgs, lai nerastos traumas, netiktu rautas saites, jo stiprās muskuļa grupas rada disbalansu. Mugurkaulā mazie, sīkie muskulīši, ja nav trenēti, ātri piekūst, parādās stājas problēmas. Vasarā mazāk vajag spēka vingrinājumus, vairāk vajag uz stiepšanos, koordināciju un līdzsvaru.

Ieva gadu gaitā vingrošanā piedomājusi tieši pie spēka vingrojumiem, kur sāk ar vingrojumiem kājām, tad pāriet uz muguru un sāniņu, treniņa beigās vingrojumi – vēderpresei un rokām.

Ideālā variantā būtu, ja vingrošanai varētu veltīt 30 – 40 minūtes katru dienu. Bet, kad ir sagatavošanās sezona, vajadzētu kārtīgi vingrot divas reizes nedēļā pa pusotrai stundai. Sacensību periodā kopējam laikam vajadzētu būt mazākam, bet biežākām. Sezonas laikā būtu jāstrādā vairāk uz stiepšanos un muskuļu atbrīvošanu.

Treniņš