Tāpat kā RSP orientēšanās pulciņš šogad svin savu lielo 50 gadu jubileju, tā arī lielākajam orientēšanās festivālam Baltijas valstīs — Kāpas 3-dienām šogad arī ir jubileja — 25 gadi. Kā izrādās, tad Latvijā ir arī vairāki orientieristi, kuri pratuši nostartēt visās 25 Kāpās. Kāds no mūsu kuplā kluba biedru skaita varbūt arī ir šo dažu orientieristu vidū, bet kādam šī varbūt bija tikai pirmā Kāpa, tāpat kā mums visiem jauna kluba veidolā. Ar gandrīz 70 ozoniešiem mēs bijām viens no viskuplāk pārstāvētajiem klubiem šajā karstajā nedēļas nogalē Smiltenes pievārtē.

Trīs dienu garumā ozonieši cīnījās par individuālajām uzvarām un visaugstākajām vietām sacensību kopvērtējumā visu paaudžu grupās. Liela daļa izgāja uz starta arī Kāpas sprintā sestdienas pievakarē. Jau pirmais starts piektdienas pēcpusdienā kļuva par īstu pārbaudījumu ikvienam, kas izgāja uz starta. Ļoti smags, brikšņains un tehniski sarežģīts apvidus apvienojumā ar vasaras svelmi piespieda ne vien vienu dalībnieku izstāties. Toties tie, kas spēja saņemties un veikt distanci līdz galam, kļuva par dienas varoņiem. Pārējās divās dienās karstums nemazinājās, taču vieglākas apvidus un pirmajā dienā gūtā pieredze lielākai daļai sportistu palīdzēja nepadoties un finišēt visās trijās dienās.

Vislabākos rezultātus varējām sagaidīt no kluba līderiem, kas sevi jau pierādījuši visas sezonas garumā. Tā, 2. vietu V18 grupā trīs dienu summā izcīnīja Dāvis Dišlers, savukārt, junioriem sešiniekā ieskrēja Reinis Grende. Spēcīgākajā vīriešu elites grupā trīs dienu garumā ar karstumu cīnījās Anatolijs un Mārtiņš Linde, trīs dienu summa attiecīgi ieņemot augstās 9. un 14. vietas 37 sportistu vidū. Otrajā spēcīgākajā vīriešu grupā V21L 2. vietu izcīnīja Ivars Žagars. Tāpat, V40 grupā Ģirts Liniņš ar stabilu sniegumu prata izcīnīt 2. vietu. V60 grupā pārliecinošu uzvaru izcīnīja Andris Tauvens, savukārt, V70 grupā tikai 14 sekundes šķira Rodrigo no zelta trīsdienu summā. Viens no mūsu kluba godājamākajiem — Aleksejs Ozoliņš ieskrēja V75 grupas sešiniekā.

Meiteņu 14 grupā ar vietu trijniekā mūs atkal priecēja Diāna-Marta, piekāpjoties tikai divām konkurentēm no Lietuvas. 16 gadīgo meiteņu grupā 5. vietu izcīnīja Madara Brice, kas bija tikko atgriezusies no Eiropas jauniešu čempionāta Čehijā. Sieviešu elites grupā ļoti augsto 5. vietu izcīnīja Zanda Abzalone, kopvērtējumā apsteidzot pat Latvijas A izlases skrējēju Kristu Mihailovu. Sieviešu S grupā 61 dalībnieces konkurencē 2. vietu izcīnīja Arta Jakovela. Skaistu uzvaru S35L grupā izcīnīja Iveta Brūvere, tikai par sekundēm apsteidzot konkurenti no Lietuvas. Šai pašā grupā augsto 4. vietu izcīnīja Linda Katlapa, savukārt, Evija Karlsone izcīnīja 2. vietu S35 īsajā grupā. Garajā S50L grupā 2. vietu izcīnīja Baiba Zariņa, savukārt, S70 grupā 3. vietu izcīnīja Anna Slaviņa. Mūsu kluba jaunākā paaudze arī braši cīnījās trīs dienu garumā, un Helēna Avotiņa pat prata izcīnīt 2. vietu astoņgadīgo grupā.

Sprinta sacensībās pie godalgotām vietām tika Rodrigo un Diāna-Marta, kā arī Anatolijs, kurš ar nekļūdīgu skrējienu elites grupā ierindojās 2. vietā, par sekundēm apsteidzot vairākus Latvijas izlases līderus un piekāpjoties tikai Zviedru sportistam — vienam no šobrīd Pasaulē labākajiem orientēšanās sprinteriem.

Kāpas noslēgumā tika paziņots spēcīgāko klubu trijnieks, un mēs — Ozons izcīnījām 2. vietu, piekāpjoties tikai Cēsu Meridiānam.

Treniņš