Sprinta stafete ir jaunākais formāts orientēšanās čempionātu programmā. Tās vienkāršais un kompaktais koncepts, dinamika, spriedze un sižeta neparedzamība padara šīs sacensības īpaši interesantas gan sportistiem, gan vērotājiem.

Ja agrāk vienīgais, ko varēja uzzināt par orientieristu gaitām mežā, bija vien krāšņi stāsti pēc skrējiena, tad tagad iespēju uzzināt vairāk netrūkst un tās tiek liktas lietā arvien pārdomātāk – Latvijas čempionātā Liepājā mūsu sporta veida intirģējošā daba ar video translācijas, tiešsaistes rezultātu, gps sekošanas un Andra Rupā skanīgās balss palīdzību tika attēlota jau ļoti skatāmi.

Lai labāk saprastu, kas atšķīra uzvarētājus no zaudētājiem, piedāvājam sacensību gaitas kopsavilkumu:

I ETAPS

Kā jau ierasts, pirmajā etapā bija daudzi spēkos līdzvērtīgi orientieristi, bet ne visiem bija atbilstošs komandas turpinājums.

Distances sākums lielas problēmas vadošajām komandām neradīja, un līdz pat 5.kp visi skrēja salīdzinoši kārtīgā rindiņā.

Piektā kontrolpunkta rajons liktenīgs izrādījās daudzām komandām un pirmajā etapā šeit izveidojās līderu grupa. Ar tuvāko farsta kontrolpunktu veiksmīgi tika galā Jānis Krūmiņš (Briksnis), Artjoms Rekuņenko (Azimuts), Jānis Tamužs (Ozons), Guntis Māliņš (Kāpa) un Kristaps Jaudzems (Saldus). Taču citi devās meklēt laimi pat ārpus kartes.

Sekoja gari transporta etapi atpakaļ uz sacensību centru, kurā grupa neizretojās. Kritisks brīdis pienāca tieši pirms skatītāju etapa:

Desmitais kontrolpunkts, kur atkal bija farsts, izkliedēja līderu grupu – Kristaps Jaudzems (Saldus) aukstasinīgi izmantoja tuvākā farsta sniegto priekšrocību un ieguva 20 sekunžu pārsvaru, kuru saglabāja līdz pat finišam. Krūmiņš (Briksnis) arī veiksmīgi tika galā ar šo etapu un tādēļ spēja pēdējā distances posmā spēkoties ar ātro Rekuņenko (Azimuts), kurš arī nebija precīzs 10.kp rajonā. Taču kļūdu dēļ pozīciju starp līderiem zaudēja gan Tamužs (Ozons), gan Māliņš (Kāpa).

Vietu sadalījums pēc I etapa

1 16:45 Saldus OK Kristaps Jaudzems
2 17:02 Azimuts OK-Sm BJSS 1 Artjoms Rekuņenko
3 17:07 Briksnis SK 1 Jānis Krūmiņš
4 17:30 Ozons/RSP 1 Jānis Tamužs
5 17:45 Kāpa OK 1 Guntis Māliņš
6 18:01 CPSS/Meridiāns/Pārgauja 2 Edijs Dzalbs
7 18:27 Ogre OK/SC 1 Andris Kivlenieks
8 18:29 Ogre OK/SC 2 Valters Reneslācis
9 19:03 CPSS/Meridiāns/Pārgauja 1 Kristaps Bruners
10 19:04 Alnis OK-JNSC 2 Rihards Krūmiņš

II etaps

Otrais etaps – arī vīriešiem. Šeit jau izkristalizējās komandas, kurām spēcīgs ir ne tikai pirmais etaps. Vadībā – Azimuta Artūrs Pauliņš. Pēc Ata Rešķa (Saldus) un Brikšņa pārstāvja kļūdām distances sākumā par tuvākajiem Pauliņa medniekiem kļuva Dāvis Dišlers (Ozons) un Uldis Upītis (Kāpa).

Diemžēl atkal 5.kp tālākais farsta variants izrādījās liels pārbaudījums pat vadošajām komandām. Lai gan ne Pauliņš (Azimuts), ne Upītis (Kāpa) kontrolpunktu nepaņēma ideāli, visvairāk laika tur zaudēja Dišlers, kurš atkrita tālu no līderiem:

Atlikušais etaps izvērtās par dueli starp Pauliņu un Upīti, jeb Azimutu un Kāpu. Taču āķīgajā farstā pirms skatītāju etapa salīdzinoši nelielu, bet izšķirošu kļūdu pieļāva Upītis tā, iespējams, pazaudējot iespēju trešajā etapā Iritu Puķīti raidīt redzamības attālumā no līderes.

VIETU SADALĪJUMS PĒC Ii ETAPA

Pauliņš (Azimuts) līdz ar to savai komandai izkārtoja 1:08 lielu handikapu pirms pēdējā etapa. Upītis (Kāpa) saglabāja savai komandai reālas izredzes uz zeltu, bet Dišlers (Ozons) pateicoties iespaidīgam skriešanas ātrumam, stafeti nodeva trešajā vietā, taču jau 2:37 aiz Pauliņa un tikai sekundi priekšā etapu iespaidīgi veikušajam Endijam Titomeram (Alnis), kurš negaidīti ievilka Jelgavas komandu medaļu cīņā.

1 33:34 Azimuts OK-Sm BJSS 1 Artūrs Pauliņš
2 34:42 Kāpa OK 1 Uldis Upītis
3 36:21 Ozons/RSP 1 Dāvis Dišlers
4 36:22 Alnis OK-JNSC 2 Endijs Titomers
5 36:47 Azimuts OK-Sm BJSS 2 Matīss Slikšjānis
6 36:49 Saldus OK Atis Rešķis
7 36:57 CPSS/Meridiāns/Pārgauja 2 Rihards Knēts
8 38:30 CPSS/Meridiāns/Pārgauja 1 Kaspars Radziņš
9 41:14 Auseklis IK 2 Haralds Ulmanis
10 41:36 TAKA TOK 1 Ingus Pētersons

III etaps

Stafetes pēdējā etapā distancē dodas sievietes un iepriekšējos gados tika pieredzēts, ka tieši šajā sacensību posmā mēdz atgadīties neparedzami notikumi un viss var mainīties. Intriģējošs bija arī pēdējā etapa sastāvs – Azimuta zelta pozīciju aizstāvēja tikai 15 gadus vecā Agnija Caune, aiz kuras tuvākās sekotājas bija tikko par Latvijas sprinta čempioni kļuvusī Irita Puķīte (Kāpa), junioru čempione Elizabete Blūmentāle (Ozons) un ātrā Signe Sirmā (Alnis). Skaidrs, ka vislabāk veiksies tai, kurai nervos vislielākais metāla procents!

Jau neilgi pēc distances sākuma sekoja pirmais nopietnais pārbaudījums – trešais kontrolpunkts. Lai arī Caune (Azimuts) izvēlējas maksimāli piesardzīgu ceļu variantu un kontrolpunktā ieradās ar slaidu loku, Puķīte (Kāpa) tomēr nepaspēja noķert jauno konkurenti un pati piedzīvoja mulsuma pilnus brīžus, kurus pārtrauca sekotāju parādīšanās. Šajā brīdī Caunes (Azimuts) pārsvars bija šķietami drošas 2:10.

Taču kļūdas uz 5. un 8.kp Caunes (Azimuts) pārsvaru samazināja un lika komandas biedriem panervozēt, gaidot viņas parādīšanos redzes lokā pēdējā etapa rajonā. Izšķirīgais apvidus pie paša sacensību centra liktenīgs izrādījās Aļņa Signei Sirmajai, kura tur pazaudēja iespēju iesaistīties cīņā par medaļām. Blūmentāle (Ozons) izvēlējās citu ceļa variantu nekā Puķīte (Kāpa), taču no konkurentes atrauties neizdevās.

VIETU SADALĪJUMS FINIŠĀ

Agnija Caune saglabāja nelielo pārsvaru un Azimuta komanda varēja uzgavilēt! Artūrs Pauliņš savai individuāli izcīnītajai zelta medaļai varēja pievienot vēl vienu. Iritas Puķītes ātrums un noteiktība distances pēdējos etapos atnesa Kāpai sudrabu, bet lieliski etapu veikusī Elizabete Blūmentāle (Ozons) saglabāja bronzas pozīciju.

1 52:37 Azimuts OK-Sm BJSS 1 Agnija Caune
2 52:52 Kāpa OK 1 Irita Puķīte
3 53:13 Ozons/RSP 1 Elizabete Blūmentāle
4 54:23 Alnis OK-JNSC 2 Signe Sirmā
5 56:31 Saldus OK Ilze Cahrausa
6 56:45 Azimuts OK-Sm BJSS 2 Laura Savicka
7 57:47 CPSS/Meridiāns/Pārgauja 1 Sandra Grosberga
8 59:49 Kāpa OK 2 Laura Vīķe
9 59:50 CPSS/Meridiāns/Pārgauja 2 Elīza Katlapa
10 01:01 Arboro OK/OK Jaunyste Reda Žalimienė

OZONA sasniegumi ČEMPIONĀTĀ

Uz vēju pilsētu Ozons bija devies skaitliski nelielā, bet jaudīgā sastāvā. Individuālajā sprintā lielākais lepnums par Dāvi Dišleru, kuram bronza elitē, Elizabeti Blūmentāli, kura pārliecinoši uzvarēja junioru konkurencē, kā arī par kluba prezidenta Normunda Leiņas pirmo cēlmetālu – bronzu 35 grupā un Ivara Žagara satriecošo zeltu 45 grupā.

Stafetē pie sudraba MW130 grupā tika komanda ar Ģirtu Liniņu, Ivaru Žagaru un Ivetu Brūveri ierindā.

TĀDA IR SAJŪTA:

LINKI

GPS sekošana 1. & 2.etaps

GPS sekošana 3.etaps

Rezultāti

Foto (Photomiller Facebook lapa)

Treniņš