Sezonas noslēgumā ar Elizabeti devāmies uz šī gada Junior European Cup Vācijā, Bad Harcburgas apkārtnē. Šīs sacensības pēdējo gadu laikā no 6 nāciju (Lielbritānija, Vācija, Austrija, Šveice, Beļģija, Francija) kausa ir kļuvušas par vietu, kur pasaules labākie juniori satiekas uz pēdējiem sezonas mačiem. Programma sastāv no sprinta un garās distances W/M 18 un 20 grupās un tradicionālās stafetes vienā vecuma grupā meitenēm un puišiem. Konkurence bija ļoti spēciga ar vairākām Pasaules Junioru čempionēm gan manā W20, gan Elizabetes W18 grupā, tāpēc dalību sacensībās uztvērām lielākoties kā labu pieredzi apvidos, kuros iepriekš nebijām bijušas.

1

Ierodoties sacensību centrā mūs sagaidīja bieza migla, kas tā arī nepazuda nākamo divu dienu garumā; nospriedām, ka laikam tomēr esam mākonī. (Sacensības notika ap 500-600m vjl)

3

Sprinta distance bija salīdzinoši vienkārša ar pāris āķīgām ceļu izvēlēm, uz kurām arī, protams, bija jāuzķeras.. Elizabetei 35.vieta +3:33, Madarai 39. vieta +4:09

2

 

6

Garā distance un stafete norisinājās tajā pašā kartē, ar sacensību centru blakus milzīgai derīgo izrakteņu ieguves vietai, tāpēc abas dienas vējš pūta ne pa jokam un temperatūras nokritās līdz pat +1 grādam stafetes rītā.

4

Garā distance izvērtās par kārtīgu pārbaudījumu ar pamatīgu kāpuma summu un distances garumu – visās grupās uzvarētāja laiki bija virs stundas. Īpaši interesanti bija distances vidū uz pāris punktiem izmantot kartes malā esošo fragmentu 1:7500 mērogā, kad visa pārējā distance skrieta 1:15000 mērogā. Elizabetei 29.vieta, +13:13, Madarai 41.vieta, +35:03

5

Stafeti skrējām ārpus kārtas kopā ar Slovākijas orientieristi. Organizatori nebija parupējušies par īpaši labu izkliedes sistēmu tāpēc skrējējas no pirmā etapa nodeva etapus viena aiz otras. Elizabetei izdevās labs skrējiens ātrajā un īsajā distancē un viņa nodeva stafeti man tikai 2:50 aiz līderes.

Kopsavilkumā sacensības bija izdevušās, distances bija interesantas un smagas un motivācija ziemai iegūta un jauni mērķi nosprausti!

Madara Brice

Treniņš