Lieldienās notika vairākas orientēšanās sacensības, no kurām īpašas atzīmēšanas vērta ir “Lieldienu balva”, jo OK “Mona” organizētajām sprinta sacensībām šogad pirmoreiz piešķirts Starptautiskās Orientēšanās federācijas (IOF) pasaules ranga sacensību (WRE) statuss. Sieviešu elitē uzvaras laurus plūca mūsu kluba biedrene Elizabete Blūmentāle, kura 3.3 km garo distanci Sarkandaugavas dzīvojamajā masīvā pieveica 15 minūtēs un 24 sekundēs. Apsveicam!

Ozonieši ar labiem panākumiem startēja arī 35gadīgo orientieristu grupās – Kristīne Veita izcīnīja 2. vietu, bet Ivars Žagars un Normunds Leiņa kāpa attiecīgi uz pjedestāla pirmā un trešā pakāpiena.

 

Lūk, Elizabetes iespaidi par “Lieldienu Balvu”.

 

“Otro Lieldienu rīts sākās ar nerimstošu sniegu, sliktu redzamību un slideniem ceļiem. Kad aptuveni 2h pirms starta stāvēju ārā ar suni, nodomāju, ka būs jautri! 15 minūtes vēlāk laiks noskaidrojās, parādījās saulīte un sniegs sāka strauji kust. Iesildoties vēl patestēju pagriezienus un slīdenību, ledus bija saglabājies tikai vietās, kur krita ēna.

Distanci sāku piesardzīgi, lai izvairītos no nevajadzīgām kļūdām. Ātri ielasījos un atlika tikai realizēt pareizos variantus, jo jutos ļoti labi un ātra skriešana problēmas nesagādāja.

Pieļāvu kļūdu uz 5.punktu , kur palaidu garām pagriezienu un attapos diezgan vēlu, bet tā vietā lai turpinātu un kontrolpunktu paņemtu ar vienkārši sliktāku ceļa izvēli es griezos atpakaļ. Apgriešanos apgrūtināja arī ledus, uz kura turpināju slīdēt uz priekšu lejā pa kalniņu. Līdz ar to uz 5. punktu iezaudēju ap pusminūti. Ātri savācos, neļāvu kļūdai ļoti ietekmēt skrējienu un turpināju kā iepriekš, klusībā cerot, ka Sandra neparādīsies kaut kur tuvumā.

Atlikušo distanci skrēju cik ātri vien varēju un ļoti daudz izšķīra variants uz 14.punktu , kurš bija pietiekami āķīgs, bet, ieskatoties leģendā, uzreiz sapratu kontrolpunkta atrašanās vietu.

Pirms starta par rezultātu gan nedomāju, bet zināju, ka par top-3 varētu pacīnīties. Prieks, ka izdevās uzvarēt!”

 

Lai varētu iepazīties ar distanci un redzēt gan grūto 5.kp , gan āķīgo 14.kp – pievienota karte.

Treniņš