Aicinām līdz pirmdienas pusnaktij pieteikties Ozona rīkotajām Latvijas kausa sacensībām! Ozona čempionāts notiks individuālajās distancēs un stafetē 24. un 25. jūlijā Stīveros. Par spīti tam, ka apvidū tikko plosījies meža ugunsgrēks, kura dzēšanas darbi turpināsies vēl vairākas dienas, sacensību norisei tas nekaitēs.

Sacensību organizatori jaunumus par meža ugunsgrēku plānotajā sacensību apvidū saņēma ar saprotamām bažām – vai var notikt sacensības, ja ir aizdedzies stadions? Pat ja tas ir zaļais stadions? Vēl grūti pateikt, cik lielu iespaidu tas atstās uz jau izplānotajām distancēm, skaidrs, ka kaut kādas izmaiņas būs jāveic, bet izdegusī meža platība nav tik liela, lai pārējā mežā nevarētu notikt kvalitatīvas orientēšanās sacensības – par laimi, mūsu sporta veida stadions ir milzīgs.

Sestdien, 24. jūlijā, Latvijas kausa izcīņa turpināsies ar Ozona čempionāta individuālajām sacensībām. Dalībniekus sagaida pārsvarā viegli un labi skrienams apvidus, kur līdzeni posmi mijas ar mikro un gravu tipa reljefu. Vietām skrienamība apgrūtināta.
Distanču plānošanu pirmo reizi uzņēmies Valters Āboliņš. Lai arī pazīstams kā labs sprinta orientierists, Valteram ir daudzu gadu gaitā gūta liela pieredze dažādos apvidos un distancēs – nu to var likt lietā.


Atšķirībā no citām grupām, kurās sacensības notiks garajā distancē, elites sportisti sacentīsies vidējā distancē. Īpašu aicinājumu piedalīties saņēma Latvijas izlases dalībnieki, kuri nesen sacentās Pasaules čempionātā. Uz to atsaukušies ir Mārtiņš Sirmais un Rūdolfs Zērnis, kuri šobrīd arī ir galvenie favorīti cīņā par uzvaru. Sieviešu elitē gaidām vēl pieteikumus.

Junioru un jauniešu grupās šīs sacensības būs atlases sacensības uz gada svarīgākajiem čempionātiem.

Svētdien, 25. jūlijā, laiks pirmajām šī gada meža stafetēm Latvijā. Apvidus būs līdzīgs iepriekšējā dienā pieredzētajam, taču distanču plānotājs Dāvis Dišlers sola zaļāku un kalnaināku apvidu nekā individuālajās sacensībās. Dāvis Ozona rīkoto sacensību distanču plānošanā ir iesaistīts jau vairākus gadus un šajā laikā guvis vērtīgu pieredzi.

Pagājušajā gadā Ozona čempionāta stafetēs elites grupās uzvarēja OK Saldus un OK Kāpa. Būs interesanti redzēt, kas klubu stafešu sastāvos un spēkos mainījies kopš pērnā rudens.

Par šī gada sacensību simbolu par godu tam, ka beidzot varam atkal rīkot sacensības un tajās sastapt kluba biedrus, draugus un konkurentus, izvēlēts ciglis jeb dadzītis – mazs sacensību apvidū sastopams putniņš, kam patīk sabiedrība.

Kopš 2017.gada Ozona čempionātā tiek pasniegta speciāla balva – Melnā stārķa statuete. Tā katru gadu tiek piešķirta kādam orientēšanās klubam par nopelniem orientēšanās dzīves stiprināšanā. Pirms gada to par nopelniem jaunatnes attīstīšanā saņēma OK “Alnis”.

Ievērojiet, ka pieteikšanās Ozona čempionātam par pamata samaksu ir atvērta līdz pirmdienas, 19. jūlija, pusnaktij. Pēc tam pieteikties iespējams vienīgi uz vakantajām vietām par papildu samaksu.
Biļetens: https://ozonsok.lv/sacensibas/ozona-cempionats-2021/
Pieteikums individuālajai distancei: https://lof.lv/pieteikumi/?act=mans&id=2021051500
Pieteikums stafetei: https://lof.lv/pieteikumi/?act=mans&id=2021051600

Treniņš