Uz Baltijas čempionātu Nidā Latvijas valstsvienība devās 58 cilvēku sastāvā, starp kuriem bija arī 8 mūsējie. Būtu vēl par diviem vairāk, ja vien šajā pašā laikā Diānai un Madarai nebūtu jādodas uz Pasaules skolēnu čempionātu Itālijā. Jau otro gadu Baltijas čempionātā startē arī Baltkrievijas un Sanktpēterburgas izlases, kas būtiski palielina konkurenci, piemēram, vīriešu elites grupā palielinot dalībnieku skaitu līdz pat 60 sportistiem.

Lielākā izlases daļa uz Lietuvu devās ar autobusu piektdienas pēcpusdienā. Diemžēl garais ceļš un lēnais autobuss neļāva sasniegt gala mērķi pietiekoši laicīgi, lai izietu oficiālajā kartes treniņā. Tā vietā visi devās īsā vakara skrējienā jau pēc iekārtošanās viesnīcā Pervalkā.

Garajā distancē vislielākās cerības uz medaļu no mūsējiem bija kluba stiprākajam junioram Dāvim. Līdz skatītāju punktam Dāvis arī atradās pārliecinošā līderpozicijā V18 grupā, taču viena liela kļūda uzreiz pēc tam liedza viņa kāpt uz pjedestāla. Taču neskatoties uz to, uzvara šajā grupā neizspruka no Latviešu rokām, jo pārliecinošu sniegumu uzrādīja Jānis Sārs. Arī citās grupās vairāki Latvijas sportisti tika pie godalgotajām vietām, bet diemžēl neviens no mūsējiem. V14, V16 un S21E grupās pārliecinošas uzvaras izcīnīja Endijs Titomers, Emīls Henrijs Taube un Aija Skrastiņa. Tāpat, pie medaļām tika arī Ritvars Glūdiņš, Mārtiņš Sirmais un Beata Zaļaiskalna. Pavisam nedaudz pietrūka Kristai Mihailovai un Edgaram Bertukam.

Stafetē pie jūras Nidā pie medaļām beidzot tika arī Ozons — junioru stafetē bronzas medļas izcīnīja Dāvis un Ivars. Pārējiem ozoniešiem stabilas vietas pirmajā desmitniekā. Pārējo Latviešu komandu vidū izcilu sniegumu uzrādīja vīriešu elites 2. un 1. komandas, kas ieņēma attiecīgi 2. un 3. vietu. Valstu vērtējumā Latvijas ieņēma 3. vietu, piekāpjoties Lietuvai un Igaunijai. Nākamgad Baltijas čempionāts notiks Latvijā un tad, cerams, Latvija un ozonieši spēs izcīnīt daudz vairāk medaļu.

Elizabete Blūmentāle  S14 — 8. vieta garajā distancē un 9. vieta stafetē
Ivars Kļaviņš V18 — 9. vieta garajā distancē un 3. vieta stafetē
Dāvis Dišlers V18 — 11. vieta garajā distancē un 3. vieta stafetē
Valters Āboliņš VE — 54. vieta garajā distancē
Anatolijs Tarasovs VE — 26. vieta garajā distancē un 8. vieta stafetē
Elīna Kārkliņa SE — 34. vieta garajā distancē un 7. vieta stafetē
Edgars Bernāns — pieaugušo izlases vadītājs
Ieva Šusta — junioru izlases vadītāja

Treniņš