Sestdien, 28. augustā Mežciemā notiks no pavasara pārceltās sprinta orientēšanās sacensības “Lieldienu balva”. Ir vairāki iemesli, kādēļ piedalīties šajā pasākumā.

Pieteikšanās līdz trešdienas pusnaktij: lof.lv/pieteikumi

3. biļetens: ozonsok.lv/3.biļetens.pdf

I. Pēdējais Latvijas Sprinta kausa posms

Lieldienu balva būs pēdējais no četriem 2021. gada Latvijas Sprinta kausa izcīņas posmiem. Šajās sacensībās var noskaidroties kopvērtējuma uzvarētāji, turklāt jāņem vērā, ka vienādu kopvērtējumu punktu skaita gadījumā vietu sadalījumam vērā tiks ņemts tieši pēdējās kārtas rezultāts.
Vīriešu elitē stabilā vadībā ir pēdējo divu sprinta posmu uzvarētājs Gajs Sabo Bars, bet cerības uzvarēt kopvērtējumā ir arī pēdējo divu sprintu otro vietu ieguvējam Jānim Baunim. Sieviešu elitē uzvaru kopvērtējumā jau ir praktiski nodrošinājusi Laura Savicka, kuras reālākā konkurente — Līga Valdmane — Lieldienu balvā nestartēs.
Latvijas sprinta kausa kopvērtējumā vērā tiks ņemti individuālo Lieldienas balvu sacensību rezultāti arī grupās, kurās vēlāk notiks izslēgšanas sprinta sacensības.

Latvijas Sprinta kausa kopvērtējums: odb.lv

II. Lielākā izmēra sprinta karte

Lieldienu balvas dalībniekiem būs tā retā iespēja sprinta distancē doties ar A3 izmēra kartēm, kas notiek ļoti reti, Latvijā — varbūt vēl nekad.
Karti 2021. gada vasarā sagatavoja Ozona kluba biedri Valters Āboliņš un Jānis Tamužs, kuriem, lai gan ir liela pieredze dažādās sprinta orientēšanās sacensībās kā dalībniekiem, šī ir pirmā pašu zīmētā karte, kas tiks izmantota valsts līmeņa sacensībās. Taču zīmējot, pārstaigājot apvidu, diskutējot un koriģējot ir ieguldīts daudz laika un enerģijas, lai dalībnieki varētu sacensībās izmantot akurātu un precīzu karti.

III. Lieldienu balvu papildinās pirmais izslēgšanas jeb knock-out sprints Latvijā

Pasaules Kausa programu pēdējos gados ir papildinājusi jauna formāta orientēšanās distance — izslēgšanas jeb knock-out sprints, kurā distances ir īsākās, veicamas ar kopējo startu un rezultātus nosaka finiša līnijas šķērsošanas secība.
Šis formāts ir pierādījis sevi kā ļoti aizraujošs un nervus kutinošs gan dalībniekiem gan skatītājiem. Lai arī mūsu galvenais uzdevums ir padarīt sacensības interesantas un godīgas dalībniekiem, tām būs iespējams arī sekot – sacensību centru pieskandinās skaidrā un zinošā Andra Rupā balss, kā arī tiks izmantota GPS sekošana.

Lieldienu balvas knock-out biļetens: ozonsok.lv/knock_out_biļetens.pdf

VI. Mežciema kriminālā ekselence

Sacensību apvidus Mežciemā, apkaimes nosaukumam atbilstoši atrodas starp vairākiem mežiem — Biķernieku mežu, Šmerli, Juglas mežu. Lai arī šajos mežos orientēšanās aktivitātes notiek ļoti regulāri, pašā Mežciemā orientēšanās skrējiena sacensības vēl nekad nav notikušas. Ziemeļu daļā nelielu labirintu rada privātmāju un daudzstāvu dzīvojamo māju režģis, bet dienvidu daļā apvidu veido deviņstāvu mājas, starp tām esošie pagalmi, skolas un bērnudārzi. Mežciemam ir arī savs skaņu celiņš, ko nereti veido blakus esošajā Biķernieku motortrasē notiekošās spēkratu sacensības vai treniņbraucieni.

V. Lieldienas augustā

Tikko Ziemassvētku vecīša pilsētā Rovaniemi notika sacensības, kuras, lai arī tās notiek vasarā, droši var saukt par orientieristu Ziemassvētkiem — milzīgā un leģendārā Jukolas stafete, kas šoreiz notika pie paša Ziemeļu polārā loka.
Nu ir pienākusi nedēļas nogale, kas arī Latvijas orientieristiem ir kā svētki — notiks Lieldienu balva un Klubu stafetes. Par spīti tam, ka nācās pārcelt sacensību norises datumu, šoreiz saglabājām oriģinālo sacensību nosaukumu un svinēsim Lieldienas augustā!

VI. Lieldienu balva ir senākās sprinta orientēšanās sacensības Latvijā

Lieldienu balva notiek kopš 2002. gada, kad orientieristi izvēles distancē meklēja kontrolpunktus Kronvalda parkā. Kopš tā laika, pateicoties OK Mona rūpēm, sacensības ir augušas un attīstījušās līdzi sprinta distancei un tās izmaiņām karšu un distanču ziņā. Šo gadu laikā ir iekrāta pamatīga pieredzes bagāža, un pēdējos divus gados to pārņem Ozons.
Lieldienu balva ir ne tikai ilgāk notikušās sprinta orientēšanās sacensības Latvijā, bet arī vienas no senākajām visā pasaulē.

OK Mona mājaslapā aplūkojama Lieldienu balvas vēsture: mona.lv/

VII. Būs, kur likt bērnus

Mēs saprotam — nav viegli apvienot bērnu audzināšanu un dalību orientēšanās sacensībās. Šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, no 11:00 līdz 12:30 sacensību centrā treneres pavadībā notiks sporta nodarbība bērniem. Pirms un pēc tam bērnus pieskatīs audzinātāja. Lai pieteiktos sporta nodarbībai, LOF pieteikumu sistēmā jāreģistrējas grupā “Kustību lauks” – cena ir simbolisks 1 EUR.

VIII. Taku orientēšanās

Paralēli ar sacensībām orientēšanās skrējienā, notiks arī biedrības “Taciņa” rīkotās taku orientēšanās sacensības, kuras iespējams apvienot ar dalību orientēšanās sprintā – tā ir iespēja izmēģināt vēl vienu mūsu sporta šķautni. Taku-o distance plānota Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas teritorijā un tās apkārtnē.

Vairāk par sacensībām: www.taku-o.lv

Treniņš