Eiropas čempionāts rogainingā
2015.gada 27.-28.jūnijs
Černé Údolí, Čehija
WO grupas zelta medaļnieces Aiva un Alda.

Rogainings_Ozons

Uz starta kopā izgāja 179 komandas, starp tām 79 vīriešu, 75 jauktās un 25 dāmu. Es un Alda startējam sieviešu konkurencē, jo tas ir lielāks izaicinājums un ir interesantāk.

Šis čempionāts no citiem atšķīrās ar to, ka abas kopā ar Baibu un Ivo dažas dienas iepriekš aizbraucām pastaigāt pa Bavārijas Alpiem.

P1270421

Startu Aldas vērības dēļ nenokavējām, bet tomēr bildes no starta nav, jo bija jāiespringst, lai uz tā nostātos.

Plānošana. Kā parasti skaitām punktus, velkam diegu. Īsti jau izdomājušas nebijām, cik km spēsim pieveikt, jo kalnainos apvidos maz esam bijušas. Saplānojām uz 80 km gaisa līnijā. Tas bija par maz un nācās distancē plānot klāt.

Šoreiz distancē pārsvarā ātri gājām, neskrējām, jo bija sagurums no kalniem. Tomēr labu iešanas tempu noturējām līdz distances beigām. Un ir interesanti, ka šoreiz pārsvarā ejot kalnainā apvidū spējām pieveikt 119 km, bet pagājušo gadu Igaunijā pa līdzenumiem, vismaz 12 h notipinot tikai 117 km.

Ko mēs ēdām? Es iztiku ar kosmonautu pārtiku – 11 želejām un divām maizes šķēlēm, ar kurām piesēju dūšu. Izdzēru ~ 3l. Ko Alda ēda, nemaz nezinu, jo sen jau esam vienojušās, ka katra pati nes līdzi to, kas garšo, ko spēj panest un ko vēders pie slodzes spēj pieņemt.

Laika apstākļi ir būtiski, labāk zināt par tiem nekā nezināt, bet mēs nezinājām, bet domājām, sliktāk jau nekā pagājušo gadu Somijā nebūs. Ik pa laikam lija. Uzlīst, samirksti, izžūsti.

Distancē daudz nerunājam, pārsvarā tikai par ceļu variantiem. Šoreiz lielākās diskusijas bija par to, vai ejam pa taisno, vai apkārt pa ceļiem.

Kāds būtu Tavs ceļu variants no 91 uz 50 p-tu un no 31 uz 91, ja M 1:40 000 un augstumlīknes pa 10 m? Par šo mēs vēl tagad diskutējam, kā vajadzēja darīt.

Map_erc2015

IMG_5978

Aiva

 

Treniņš